Snapchat kullanıcı adı değiştirme işlemi için mevcut bir özellik olmadığından gerçekleştirilememektedir.

Eğer kullanıcı adınızı değiştirmek isterseniz, Snapchat hesabınızı silip, yeni hesap açmanız gerekecektir.

Ne yazık ki SnapChat kullanıcıların güvenlik sebeplerinden ötürü kullanıcı adlarını değiştirmelerine izin vermiyor. Sonuç olarak SnapChat üzerinde kayıt olurken aldığınız kullanıcı adınızı değiştirmeniz mümkün değil.

Snapchat Kullanıcı Adı Değiştirme

Ancak kullanıcı adınızın yerini alabilecek Görünen Ad özelliği sayesinde kullanıcı adınızı kısmen de olsa değiştirmeniz mümkün. İşte Snapchat kullanıcı adı değiştirme işleminin nasıl yapılacağı..

[wps_frame style=”default” align=”left” color=”#333333″ background=”#fafafb” border=”6px solid #d6e5ff”]Snapchat uygulamasını açın ve profilinize gitmek için ekranın sol üst köşesindeki Bitmoji simgesine dokunun. Ayarlar seçeneğine gitmek için açılan ekran üzerinde sol üst köşede yer alan dişli çark simgesine dokunun. Bu ekranda göreceğiniz ilk iki alan “ isim “ ve “kullanıcı adı” alanlarıdır. Kullanıcı adı alanı tıklanabilen bir ayar değildir. Sadece Snapchat kullanıcı adınızı paylaşmanızı sağlar. Bu ekran üzerinde “ İsim “ alanına tıklayın. Açılan ekrandaki yazı alanına kullanmak istediğiniz ismi yazın ve “Kaydet” diyerek ilerleyin.[/wps_frame]

Yeni Görünen Adınızı Görmek İçin Test Edin

Şayet yukarıda anlatılan adımları doğru bir şekilde yaptıysanız kullanıcı adı değiştirme işlemini başarılı şekilde yaptınız demektir. Sıra doğru yapılıp yapılmadığını görmekte!

Profilinizi açarak Snapchat kullanıcı adı değiştirme işleminin gerçekleşip gerçekleşmediğini görebilirsiniz. Ayrıca bir arkadaşınızdan profilinizi görüntüleyerek ekran görüntüsünü size atmasını da isteyebilirsiniz.

Snapchat hesabınızın kullanıcı adını, hesabı kullanmamak için değiştiriyorsanız size önerimiz, snapchat hesap dondurma makalemize gidip, hesabınızın kullanıcı adını değiştirmeniz yerine, dondurmanızdır.

İsteğe Bağlı : Yeni Bir Kullanıcı Adı Aldıktan Sonra Tüm Arkadaşlarınızı Eklemek

Görünen Ad ekleme veya düzenleme işlemi yerine mutlaka Snapchat kullanıcı adı değiştirme işlemi yapmak istiyorsanız mutlaka yeni bir hesap oluşturmanız gerekecektir. Yazımızın bu kısmında yeni bir Snapchat hesabı açma işlemi ile ilgili bilgiler verilecektir.

Yeni kullanıcı adıyla hesap oluşturmak için şu adımları takip edin.

  • Mevcut hesabınızdan çıkış yapın. Yeni kullanıcı adınız ile hesap oluşturmak için mavi renkli “ Kayıt “ butonuna tıklayın.
  • Yeni hesabınızın kurulum işlemini tamamladıktan sonra , arkadaşlarınızın kullanıcı adlarını aramak için büyüteç simgesine
  • Arkadaşlarınızın kullanıcı adlarını aratarak “ Ekle “ seçeneğini seçin.
  • Hızlı bir ekleme işlemi yapmak için alternatif olarak, cihazınızın kişiler listesinde yer alan arkadaşlarınızın tümünü arkadaş listenize eklemek için Snapchat hesabınızı rehber listeniz ile senkronize edebilirsiniz. Bu işlem size hem zaman kazandırır hem de kolaylık sağlar.
  • Sohbetler sekmenize girin. Sağ üst köşedeki artı simgesine dokunarak ve ardından en üstteki “ kişiler “ seçeneğini seçin.
  • Aşağıdaki sekmede, Snapchat’ın cihazınızın rehberine bağlanmasına izin verecek işlemleri yapın. Böylece Snapchat ile cihazınızdaki Snapchat kullanan tüm kişiler arkadaş listenize otomatik olarak eklenecektir.

Yazımızda snapchat kullanıcı adı değiştirme sorusunu cevaplamaya çalıştık. Soracağınız herhangi bir soru için yorum sekmesini kullanabilirsiniz.

Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 3 yıl önce

Snapchat’te isim degistirmek sınırsız mı?