Aynı seviyede iki üniversite okunmuyor!

Ana Sayfa Haber Eğitim Aynı seviyede iki üniversite okunmuyor!
Ebru Taş   

Okuma süresi : dakika


Üniversite tercihleri 11 Ağustos itibari ile başladı. 11-16 Ağustos 2017 tarihleri arasında e-devlet üzerinden elektronik ortamda kayıt yaptıracaklar. Üniversiteye gelip kayıt olmak isteyenler ise 14-18 Ağustos 2017 tarihlerinde kayıt yaptıracaklar. Aynı anda iki üniversite okumak isteyenler ne yapmalı?

Reklam ucuz duvar kağıdı

Herhangi bir ön lisans veya lisans bölümü okuyan öğrenciler dikkat!

Aynı anda iki üniversite okumak isteyenler ne yapmalı?

Ön lisans programı örgün okurken farklı bir ön lisans kazanan adaylar aynı anda okuyamayacak. Aynı şekilde herhangi bir lisans programı okurken farklı bir lisans programı kazanan adaylar da aynı anda okuyamıyor. Fakat bir farklı seviyelerde örneğin ön lisans okurken lisans kazanmak, lisans okurken ön lisans kazanmak gibi okuyabilirler.

Diyelim ki farklı bir program kazandınız kayıt yaptırmak istiyorsunuz. Örgün okuduğunuz bölümden kaydınızı sildirip yeni aday olarak kazandığınız okula kayıt yaptırabilirsiniz. Harç ödemek zorundasınız.

Açık öğretim programlarında durum değişiyor. Aynı anda iki farklı ön lisans veya lisans programı okuyabilirsiniz.

 

15
Kimler Neler Demiş?

avatar
5 Comment threads
10 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
5 Comment authors
Ebru Taşgunerbedir altınMurat SurMustafa İyitütüncü Recent comment authors
  Takip et  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
bedir altın
Ziyaretçi
bedir altın

merhaba, ben doktora programına kayıtlıyım ve bu sene dgs ile bir lisans programı okumak istiyorum. bildiğim kadarıyla aynı seviyede olmadıkları için bir sıkıntı olmayacak ama emin değilim. sizin bu konu ile ilgili kesin bilginiz var mı?

Mustafa İyitütüncü
Yönetici

Bedir Bey bildiğimiz kadarıyla aynı seviyede olmadığı için bir problem olmayacaktır

bedir altın
Ziyaretçi
bedir altın

teşekkür ederim Mustafa Bey, ben de Yök’ün 2016 yılındaki yazısından bu anlamı çıkarmıştım. hangi üniversite kaçıncı sınıftan başlatır ile ilgili çalışmanızda takdire şayan. insanlara faydalı olmaya çalışıyorsunuz. Allah gönlünüze göre versin.

Mustafa İyitütüncü
Yönetici

teşekkür ederiz Bedir Bey Allah (c.c) inşallah sizinde gönlünüze göre verir umarız tüm kardeşlerimiz emeklerinin karşılığını alır sizde doktora programında başarılı olursunuz

Murat Sur
Ziyaretçi
Murat Sur

Ayni anda(ayni donemde) ayni universitede iki acikogretim okunabilir mi?
Onlisans ogrencilerine de cap yapma hakki gelmis. Ornegin anadolu aof de okurken iki onlisans okunabilir mi. Tesekkurler

bedir altın
Ziyaretçi
bedir altın

lisansüstü ve lisansa aynı anda kayıt olabiliyorsunuz. bugün zamanında kazanabileceğim ama bazı nedenlerden dolayı okuyamadığım hukuk fakültesine kaydımı yaptım aynı zamanda doktora programına kayıtlıyım.

bedir altın
Ziyaretçi
bedir altın

yalnız ikinci program için harç parası vermeniz gerekiyor.

guner
Ziyaretçi
guner

eskıden kazanmış olduğum trakya mimarlık ve istanbul ekstern hukuk fakültelerini yeni cıkan 7143 sayılı af kanunuyla ikisini birden okuyabilirmiyim