İnternet kullanıcılarının en büyük problemlerinin başında şifre değiştirme işlemi gelmektedir. Sizler en kolay yöntem ile Vodafone modem şifre değiştirme işlemini göstereceğiz.

Aslında genel olarak hepsi standarttır. Kablosuz bağlantı şifrenizi değiştirebilirsiniz. Diğer yandan ise Vodafone modem şifre değiştirme işlemi nasıl yapılır? detaylıca bakalım.

Vodafone Modem Şifre Değiştirme

Bildiğiniz üzere Vodafone Huawei modemleri tercihleri ediyor. Yani işlemler aynıdır. Şifre değiştirme işlemine detaylıca bakalım.

  1. İlk olarak evde yada iş yerinde kullandığınız tarayıcınızı açın.
  2. Daha sonra adres satırına gelin ve adres satırına 192.168.1.1 yazın ve adrese gidin.
  3. Web arayüz ekranı gelecek. Ekranda kullanıcı adı ve şifre istenecek, bu kısımda Kullanıcı adı bölümüne ”admin” yazın ve şifre kısmına da yine ”admin” yazın ”Tamam” kısmına basın.
  4. Kullanıcı adınız ve şifreniz kabul edilirse modem paneli açılacaktır. Açılmaz ise modeminizin markasına ve modeline göre internet üzerinden arama yapın modem arayüz bilgilerinizi öğrenin.
  5. Modem arayüzüne girdikten sonra sol alt bölümde modem numaranızın yazdığınız kısımda ”ayarlar” kısmının yer aldığını görün.
  6. Bu kısımda ”Ayarlar” menüsü üzerinden ”Kablosuz LAN” blümüne girin.
  7. Menü gelecek, kablosuz ağ ayarlarının bulunduğu alt bölümde Kablosuz şifre kısmının göreceksiniz.
  8. Kendi kullandığınız şifreniz yazacak, değiştirmek için kutucuğa tıklayın ve yeni şifrenin girişini yapın.

Vodafone modem şifre değiştirme gördüğünüz üzere çok basit. Yinede herhangi bir konuda yardım ihtiyacınız olursa bize yorumlar kısmında yazın.

Youtube Kanalımıza Abone olmayı lütfen unutmayın. :)


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!