Günümüzde artık hepimiz iletişim aracı olarak WhatsApp’ı kullanıyoruz. WhatsApp’ın kullanıcılara sunduğu özelliklerden biri de istenilen herhangi birini engellemek.

Elbette engellenen kişi için oldukça üzücü olan bu durum hakkında bazı şeyler oldukça merak ediliyor. Örneğin birçok kişi whatsapp engelleyen kişinin durumu görünebilir mi tarzında araştırmalar yapıyor.

WhatsApp Engelleyen Kişinin Durumu Görebilir miyim?

Whatsapp’ta engellediğim kişinin durumunu görebilir miyim? Bilindiği üzere WhatsApp üzerinde engellendiğimiz zaman bizi engelleyen kişinin profiline dair bir takım kısıtlamalar da beraberinde geliyor.

Örneğin bizi engelleyen kişinin profil resmini, son görülme tarihini, çevrimiçi olup olmadığını ve hakkımda kısmını göremiyoruz.

Ayrıca bizi engelleyen kişiye attığımız mesajlar da tek bir tik ile kalıyor ve iletilmiyor. Elbette bu kısıtlamalara engelleyen tarafın durumunu görmek de dâhildir.

Kısacası biri sizden WhatsApp üzerinde engellediyse o kişinin durumunu ve hikâyelerini göremezsiniz. Engellemeye dair tüm kısıtlamalara WhatsApp tarafından sunulan Biri tarafından engellenmek adlı makaleden ulaşabilirsiniz.

WhatsApp Engelleyen Kişinin Durumu Görülmeye Devam Ediyor

Biri sizi engelledi ve durumlar arasında o kişinin hikâyelerini görmeye devam ediyorsunuz. Elbette bu durum birçok kullanıcı tarafından engelim kaldırıldı mı olarak algılanır ancak işin aslı biraz farklı.

WhatsApp’da paylaşılan durum içerikleri paylaşıldığı andan itibaren 24 saat süreyle sizin telefonunuza da kaydedilir. Bu nedenle Whatsapp engelleyen kişinin durumu 24 saat boyunca telefonunuzda görülmeye devam eder.

Aradan 24 saat geçtikten sonra ise o durum kendiliğinden silinir ve karşıdaki kişi engeli kaldırmadığı sürece bir daha herhangi bir şekilde durumlarını göremezsiniz.

Bu durumda düşünülmesi gereken bir diğer konu ise engelleyen kişinin engeli kaldırmış olması ancak numaranızı silmiş olabileceği konusudur.

Şayet karşıdaki kişi numaranızı silmişse ve profil bilgileri gizliyse engelin kalktığını fark edemeyebilirsiniz.  Ayrıca bu kişinin durum paylaşımları da herkese açık olarak ayarlanmışsa siz de bu kişinin durumlarını telefonunuzda görmeye devam edersiniz.

SONUÇ

WhatsApp’ta engellediğiniz bir kişinin durumunu (profil resmi, durum güncellemeleri) göremezsiniz. Bir kişiyi engellediğinizde, o kişinin size ait olan profili ve durumu görmesi engellenir.

Aynı şekilde, sizin de engellediğiniz kişinin profili ve durumu sizin tarafınızdan görülemez. Engellediğiniz kişiye ait herhangi bir güncelleme, mesaj veya durum bildirimi size ulaşmaz. Bu, her iki taraf arasında bir tür gizlilik önlemidir.

İlgili İçerik:

Yorumlar (3)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

ahmet 2 yıl önce

çok teşekkürler çok yardımcı oldu

Anonim 2 yıl önce

Bir kişi hikaye atmış ben de onu ı engelledikten sonra hikayesine baktım ama karşıdaki kişi benim hikayesine baktığımı anlar mı görüldü olarak karşıya iletilir mi.

Anonim 4 yıl önce

1 engellenen kişinin durumunu hikayesini hakkındaki ni çevrimicini son görülmesini profil bilimum vs sını göremezsiniz aynı şekilde sizde onunkini göremezsiniz 3.parti program dahilinde sadece

2 durum hikaye neyse sadece ondan gizlediniz ozaman siz onun hikayesini gorusrsununz ama osizinkini göremez..

3 en güzeli ayarlar okundu bilgisi navi tık ayarı varya hani onu kapatın ne o sizin hikayenizi izlediğinizi görsün nede siz onunkini izlediğini gorun hikaye listelenir ancak bakmış olarak görünmez gene izleyebilirsiniz sadece bilgisini karşıya vermez herşey çift taraftli karşılıklı yaniiii teşekkürler admin c🙃😃👍🙌