WhatsApp’ta engellendiğimi nasıl anlarım diyorsanız, İlk olarak sizi engelleyen kişinin son görülme yada çevrimiçi durumunu sohbet ekranında göremeyeceğinizi belirtelim.

Bu kişinin profil fotoğrafında yaptığı değişiklikleri de göremezsiniz. Sizi engelleyen kişiye gönderdiğiniz mesajlar ise her zaman tek bir onay işaretiyle kalır.

WhatsApp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım?

WhatsApp'ta Engellendiğimi Nasil Anlarim

WhatsApp’ta engellendiğimi nasıl anlarım sorusunu soruyorsanız aslında birden fazla yöntemi bulunmaktadır. Tek tek hepsine bakalım.

Bu arada Whatsapp engelleyen kişinin durumu nasıl gözükür diyorsanız https://webhakim.com/whatsapp-engelleyen-kisinin-durumu-nasil-gorulur.html bakabilirsiniz.

1- Mesajın Okunma ve İletilme Durumuna Bakın

  • WhasApp uygulamasında engellendiğinizi düşünüyorsanız kişiye mesaj attığınızda cevap gelmiyorsa onay işaretine bakın.
  • Mesaj attığınız takdirde 2 tik oluyorsa yanlış düşünüyor olabilirsiniz. 2 tik olması mesaj karşı tarafa gittiği anlamına gelir.
  • Bir ayrıntı var ki, canınızı sıkabilir tek tik oluyorsa, karşı tarafın son görülme tarihini, ve çevrim içi durumunu göremiyorsanız engellenmiş olabilirsiniz.

whatsapp engellendiğimi nasil anlarim 2020

2- Başka Numaradan Bakın

Diğer bir yöntem ise başka telefon numarasından kontrol etme. WhatsApp’te engellendiğinizi düşünüyorsanız kişinin telefon numarasını WhatsApp uygulaması olan başka bir numaraya kayıt edin. Kişinin profil bilgilerini kontrol edin. Çevrim içi, son görülme tarihi ve güncel profil fotoğrafı görülüyorsa bu kişi sizi engellemiş olabilir.

3- Son Görülme Durumuna Bakın

  • Sizi engellediğini düşündüğünüz kişinin Sohbet sayfasına girin.
  • Son görülme tarihine bakın.
  • Son görülme tarihi eğer yoksa engellemiş olabilir. Fakat son görülme zamanını WhatsApp’ta gizlilik Ayarları bölümünden kapatmışta olabilir.

Not: Sizi bir kişi engellemiş ise çevrim içi gözükmez.

4- Yanlışlıkla Numaranızda Silinmiş Olabilir!

  • WhatsApp’ta gizlilik ayarları kısmında kişinin durumu ve güncel profil fotoğrafı sadece kendi rehberinde yer alan kişilere açık olabilir. Dahası kişinin kendi telefon rehberinde kayıtlı olmayanlara profili kapalı demektir.
  • WhatsApp’ta gizlilik ayarlarını sadece rehberinde kayıtlı olan kişilere açık olacak biçimde güncelleyen kişinin son görülme tarihine, profil fotoğrafına ve durumuna bakın.
  • Bu bilgiler siz göremiyorsanız farklı numaradan baktığınızda görünüyorsa engellenmiş olabilirsiniz.

5- Çağrılarınızın Cevapsız Kalması:

Engellenen bir kişi, WhatsApp üzerinden gelen sesli veya görüntülü çağrıları göremez veya yanıtlayamaz. Eğer sürekli çağrılarınızın cevapsız kaldığını fark ederseniz, bu bir işaret olabilir.

6- Grup Mesajlarına Eklenememe:

Eğer aynı grupta olduğunuz bir kişi sizi engellediyse, yeni bir grup oluşturulduğunda veya var olan bir gruba eklenirken eklenemediğinizi fark edebilirsiniz.

7- Son Çevrimiçi Olma Zamanı:

Eğer kişinin “Son Görülme” özelliği açıksa ve siz onun çevrimiçi olduğunu göremiyorsanız, bu engellendiğinizi gösterebilir. Ancak, kişi bu özelliği kapattıysa, bu bir gösterge olmayabilir.

WhatsApp’ta Engellendiğimi Nasıl Anlarım? Uygulama ile Öğren

WhatsApp uygulamasında gizlilik çok önemlidir. Uygulamalar ile bunu anlayabilirsiniz. Fakat uygulamaların güvenirlik açısından bir garantisi yoktur.

Who blocks me?

Uygulama ile anlayabilirsiniz. Buradan çok daha detaylı olarak https://webhakim.com/whatsapp-engelleyenleri-gorme.html inceleyebilirsiniz. Uygulamayı indirebilirsiniz.

WATrace

WATrace uygulaması ile de engelleyenleri görebilirsiniz.

WATrace indir 

WhatsApp’ta Sizi Engelleyen Kişiye Nasıl Mesaj Atarsınız?

WhatsApp’ta engelleyen kişiye nasıl mesaj atılır, çok basit şekilde karşı tarafa mesaj atabilirsiniz.

1- İlk olarak WhatsApp uygulamasına sahip bir kişi lazım. Bu kişi ile mesaj atabilirsiniz.

2- Daha sonra siz, arkadaşınız ve sizi engelleyen kişiden oluşan grup kurulması lazım. Sizi engelleyen kişiye mesaj atabilmek için arkadaşınız grup aracılığı köprü olacak.

3- Grup kurup arkadaşınız sizi ve sizi engelleyen kişiyi ekledikten sonra gruptan çıkabilir. Bu sayede siz ve sizi engelleyen kişi kalacaktır.

4- İstediğiniz şekilde mesaj atabilir ve konuşabilirsiniz.

Not: Bu şekilde yapmanız en güvenilir yol olacaktır, bazı kullanıcılar WhatsApp’ta engellendiğimi nasıl anlarım uygulaması ile farklı yollar aramaktadır, onlara güvenliğiniz için itibar etmeyiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER