WhatsApp Kanalları Türkiye ve 149’dan fazla ülkede kullanıma sunuldu. Bu özellik Instagram Kanallarına benzer ve muhtemelen insanların gizliliklerinden ödün vermeden daha geniş bir hedef kitleye ulaşmasına yardımcı olacaktır. Kanallar, yöneticilerin metin, fotoğraf, video, çıkartma ve anket göndermesi için tek yönlü bir yayın aracıdır. Peki, WhatsApp kanal nasıl açılır? detaylarına bakalım.

Whatsapp Kanal Nasıl Açılır?

Whatsapp Kanal Nasıl Açılır

WhatsApp kanal açma işlemini kolay bir şekilde yapabilirsiniz.

  • İlk olarak WhatsApp uygulamasını açın.
  • Daha sonra Sağ üst köşedeki üç noktayı tıklayın.
  • Kanallar’a dokunun.
  • Kanal oluştur’a dokunun.
  • Kanalınız için bir ad ve açıklama girin.
  • Son olarak Oluştur’a dokunun.

Ayrıca kanalınızı özelleştirebilirsiniz. Simge ekleyerek kanalınızı şimdi özelleştirebilir veya bu işlemi daha sonra yapabilirsiniz.

Bir kanal açıklaması ekleyebilirsiniz. Potansiyel takipçilerin kanalınızın konusunu anlamasına yardımcı olmak için birkaç kelime yazabilirsiniz. Ardından Kanal Oluştur’a tıklayarak işlemi tamamlayabilirsiniz.

WhatsApp’ta Kanal Özelliği Nedir?

Kanallar, kullanıcıların ilgi alanlarına göre kişi ve kuruluşları takip etmelerine olanak sağlamak ve takip edilenlerden güncellemelerin özel olarak alınmasını kolaylaştırmak için tasarlanmıştır.

Bu arada kolay bir şekilde WhatsApp’ı başlatın ve Güncellemeler sekmesine gidin. Ekranınızın alt kısmında “Kanal Bul” seçeneğini bulacaksınız. Üzerine dokunmanız yeterlidir.

İlgili İçerik:

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER