Dünya çapındaki mesaj uygulaması WhatsApp’ın en son güncellemesi, Türkiye ve dünya çapındaki gelişmeleri doğrudan uygulama içinden takip etmenize olanak tanıyan yeni bir özellik getirdi.

WhatsApp Kanalları olarak adlandırılan bu özellik, güncellemeleri aileniz, arkadaşlarınız ve topluluklarınızla yaptığınız sohbetlerden ayrı olarak Güncellemeler adı verilen yeni bir sekmede sağlamaktadır. Fakat çoğu kullanıcı bunu kullanmak istemiyor. Peki, WhatsApp kanallar kapatma nasıl yapılır? Tüm detaylarına bakalım.

WhatsApp Kanallar Kapatma

WhatsApp Kanallar Kapatma

WhatsApp uygulaması kanallar özelliği Türkiye’de sunsa da çoğu kullanıcı bundan hoşlanmadı ve kapatmaya yönelik araştırmalara girdi. WhatsApp da kanallar nasıl silinir? Bu noktada kolayca kapatabileceğiniz işlemleri gösterdik.

  • İlk olarak WhatsApp uygulamasını açın.
  • Daha sonra Sağ üst köşedeki üç noktayı tıklayın.
  • Kanallar’a dokunun.
  • Kapatmak istediğiniz kanalın adına dokunun.
  • Sağ üst köşedeki üç noktayı tıklayın.
  • Kanalı sil’e dokunun.
  • Son olarak Kanalı sil’e dokunarak onaylayın.

WhatsApp Kanal Nedir?

WhatsApp Kanalları, platforma göre mevcut en özel yayın hizmeti olacak şekilde tasarlandı.

Kanal takipçisi olduğunuzda telefon numaranız ve profil fotoğrafınız yöneticiye veya diğer takipçilere gösterilmeyecektir.

Benzer şekilde, bir kanalı takip etmek telefon numaranızı yöneticiye göstermez.

Kimi takip etmeye karar vereceğiniz sizin seçiminizdir ve bu özeldir. Ayrıca kanal geçmişi yalnızca 30 gün boyunca kaydedilecektir.

WhatsApp Kanallar Ne İşe Yarar?

WhatsApp’ın en son güncellemesi, sizin için önemli olan kişi ve kuruluşların güncellemelerini doğrudan uygulama içinden takip etmenize olanak sağlamaktadır.

WhatsApp Kanalları olarak adlandırılan bu özellik, güncellemeleri aileniz, arkadaşlarınız ve topluluklarınızla yaptığınız sohbetlerden ayrı olarak Güncellemeler adı verilen yeni bir sekmede sağlayacak.

Aynı zamanda yönetici olarak mevcut WhatsApp hesabınızı veya yeni hesabınızı kullanarak kanal oluşturabilirsiniz. Ayrıca güncellemelerinizi, WhatsApp sunucularından otomatik olarak silinecekleri 30 güne kadar düzenleyebilirsiniz.

WhatsApp Kanal Özellikleri

  • Milyonlarca haberi aynı anda takip edebilirsiniz.
  • Binlerce kanal hemen elinizin altında size hizmet sağlar.
  • İşletmelerin, şirketlerin ürünleri veya hizmetleri hakkında bilgi alabilirsiniz ve paylaşabilirsiniz.

WhatsApp kanallar ücretli mi?

WhatsApp kanallar ücretsizdir.

İlgili İçerik:

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER