Son yılların en popüler aktivitelerinden olan fotoğraf çekinme ortaya çıkarılan uygulamalar ile birlikte oldukça keyifli bir hal almaya başladı. Özellikle kullanılan yüz değiştirme programı sayesinde fotoğraflara farklı efektler ekleyebilir, sakal, bıyık gibi özellikler ekleyerek yüz değiştirebilirsiniz. Tamamen eğlence amaçlı kullanılan bu programlar son yıllarda çokça tercih ediliyor.

Android ve iOS İçin Yüz Değiştirme Programı ve Uygulaması

Ülkemizde de oldukça yaygın olarak kullanılan yüz değiştirme programları yüzlerce farklı özelliği içerisinde barındırıyor.

Kendi yüzünüzü dahi değiştirebileceğiniz bu uygulamalar Android ve IOS telefonlar cihazlar üzerinden kullanılabilmektedir. Bu nedenle Play Store veya App Store üzerinden indirilebilirler. Peki, en çok kullanılan yüz değiştirme programları nelerdir? İşte o uygulamalar:

  • Snapchat
  • FaceApp
  • Reface
  • FacePlay

Belirtilen uygulamaları indirmek tamamen ücretsiz olsa da uygulama içerisinde belirli özelliklerden yararlanmak için ücret ödemeniz gerekebilir.

FaceApp

Yüz Değiştirme Programı

Oldukça kaliteli yüz değiştirme uygulaması olan FaceApp ile yüzü daha sonrasında tanımayabilirsiniz. Bir dönem birçok ünlü insanın yaşlandığında nasıl görünecekleri FaceApp ile popülerleşti.

  • Gülümseme ekleme özelliğiyle ön plana çıkan uygulamada sakal, bıyık eklemeleri yapabilirsiniz.
  • Yüz özelliklerini kolayca büyüt veya küçült
  • Uygulamanın popüler olmasını sağlayan ise yaşlandırma yapabilmesidir.

👉 FaceApp (Android ve iOS) İndir: En iyi yaşlandırma ve gençleştirme programı

Bu arada yaşlanmış halini görmek isteyenler buradan da https://webhakim.com/yaslanmis-halini-gormek-isteyenlere-en-iyi-10-uygulama.html bakabilir.

FacePlay 

Belirtilen uygulamalar arasında en farklısı hiç şüphesiz FacePlay uygulamasıdır. Bu uygulamada fotoğraf değil video kullanılıyor. Videolarda yer alan bir kişinin yerine kendi yüzünüzü ekleyebiliyorsunuz.

Bunun için öncelikle bir video bulmalı daha sonra cihazınızdan bir fotoğrafı seçmelisiniz. Daha sonra uygulama bir analiz yaparak, seçtiğiniz fotoğraftaki yüzü videodaki yüz ile değiştirir.

FacePlay iOS İNDİR

FacePlay Android İNDİR

Reface

En çok kullanılan yüz değiştirme programlarından biridir.

  • Yüze efektler eklemekten ziyade farklı karakterle ile değiştirmenizi sağlıyor.
  • Ünlü kişiler veya çizgi film kahramanlarının yüzleri ile kendi yüzünüzü değiştirebiliyorsunuz.
  • Son derece eğlenceli olan bu uygulama deepfake teknolojisinden yararlanmaktadır.

Reface programını Android veya IOS telefonlarınıza indirebilirsiniz.

Reface Android İNDİR

Reface iOS İNDİR

Snapchat

Yüz değiştirme programlarının gelişmesini ve daha fazla üretilmesini sağlayan en önemli uygulamalardan biri olan Snapchat efektleri ve eklentileri ile ön plana çıkmaktadır.

Snapchat kullanım açısından da oldukça kolay bir ara yüze sahip olduğundan insanlar tarafından çokça kullanılmaktadır.

Uygulama içerisinde gerçek zamanlı efektler kullanabilir, mesajlaşma özelliği sayesinde arkadaşlarınıza efektli fotoğraflarınızı gönderebilirsiniz.

Snapchat iOS İNDİR

Snapchat Android İNDİR

Yüz değiştirme teknolojisi, bir kişinin yüzünü başka bir kişinin yüzüyle değiştirme veya bir kişinin ifadelerini başka bir kişinin yüzüne aktarma gibi işlemleri gerçekleştirebilen yazılım veya uygulamaları ifade de etmektedir.

DeepFaceLab:

Daha gelişmiş kullanıcılar için bir seçenektir. Derin öğrenme tekniklerini kullanarak yüz değiştirme ve yüz sentezi yapabilir.

SONUÇ

Bu programlar farklı platformlarda ve farklı kullanım senaryolarında tercih edilebilir. Hangi programın sizin ihtiyaçlarınıza en uygun olduğunu belirlemek için özelliklerini ve kullanıcı yorumlarını göz önünde bulundurmanız faydalı olacaktır.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER