CSGO Sistem Gereksinimleri

Ana Sayfa Haber Oyun CSGO Sistem Gereksinimleri
  

Okuma süresi : dakika


Yıllardır her yaşta aksiyon severin oynadığı ve yakından takip ettiği Counter Strike, milyonlarca oyun severi ile CS:GO ile tekrar karşımızda. Bu oyunun temel amacını sizlerle paylaşacağımız bu yazımızda ayrıca tüm platformlar için sistem gereksinimlerine de göz atacağız. Tabii ki sıkıştırılmış dosya için gerekli minimum sistem gereksinimlerinin yanı sıra bu oyunu en iyi şekilde ve full grafik servisi ile nasıl daha iyi bir şekilde oynayabileceğinize de değineceğiz. Cs go sistem gereksinimleri 2018 için hazırlanmış en büyük rehber olan makalemizde cs go sistem gereksinimleri minimum, cs go sistem gereksinimleri ve cs go sistem gereksinimleri için hazırlanmış özel araştırmalar csgo fps problemlerinizide çözebilecek. Bilgisayarım CS GO’yu kaldırır mı ve düşük bütçe ile yüksek fps alırmıyım gibi sorularınızıda yanıtlamaya çalışacağız. Eğer hazırsanız işte tüm yönleri ile CSGO…

Reklam ucuz duvar kağıdı

cs go sistem gereksinimleri 2018

Counter Strike Global Offensive: CSGO

Counter Strike Global Offensive yani dilimizde ki karşılığı ile Counter Strike: Global Saldırı, Valve Coorporation ve Hidden Path Entertainment tarafından geliştirilen ve 21 Ağustos 2012 yılında dağıtımı başlanan Aksiyon- Macera türü tek şahıslı çok oyunculu silahşör tarzı oyun serisinin son sürümüdür.

Bildiğiniz gibi CS GO en çok oynanan oyunlar sıralamasında oldukca iyi bir sıralamaya sahiptir. Oyun diğer Counter Strike serisi oyunlarının aksine Microsoft Windows, Mac OS X, PlayStation 3, Xbox, Linux işletim sistemlerinin hemen hemen tamamında aynı grafik zenginliği ile eş zamanlı olarak sunulmaktadır.

Counter Strike Global Offensive: CSGO, diğer Counter Strike oyunlarının tamamında olduğu gibi çok oyunculu veya tek oyuncu olarak oynanabilmektedir. Ve tabii ki 126 kişiye kadar çıkan çoklu oyunu ile birlikte tek oyunculu olarak 256 bot ile de oynanabilmektedir. Büyük zevk ile başladığınız bu oyunda harika bölümler atlayabilir ve mükemmel bölümleri keşfedebilirsiniz. Ayrıca Create a Field bölümünden kendi tasarımınız ile oluşturabileceğiniz bölümlerde de oynayabilmeniz mümkündür.

Counter Strike Global Offensive Oyun Modları

CSGO birkaç oyun modu ile oyun severler için mükemmel fırsatlar sunmaktadır. Ayrıca bu modlar arasında hızlı geçiş imkanının da olduğunu bilmenizi isteriz. Dilerseniz bu oyun modları ile ilgili biraz bilgi verelim.

Klasik ve Rekabetçi

Esas kurgu bu senaryo modu üzerinde oluşturulmaktadır. Ve her oyun başı Anti-terorist (Polis) ve Terörist olmak üzere iki takım oluşturulur. Bu takımlar genellikle aynı sayıda oyuncudan oluşsa da duruma göre dilediğiniz şekilde oyun takımlarını kurgulayabilirsiniz.
Her oyun başında tüm takım oyuncularına en azından temel silahları edinebilecekleri kadar para verilir. Ve bu para savaş kazanıldıkça artmakta kaybedildikçe de azalmaktadır. Bu modda önemli olan Polislerin teröristlerin elinin altındaki rehineleri kurtarmalarıdır. Ve bu sayede para kazanılmaktadır. Rekabetçi maçlarında daha iyi bir refleks istiyorsanız, refleks oyunları tam size göre!

Bomba Senaryosu

Her oyunda her oyuncu 2 bomba kurmak üzere bombaları diledikleri yere kurarlar ve süreyi başlatırlar. Bu süre içerisinde karşı takımın hemen bombayı imha etmesi beklenir. Tabii ki imha edilip edilmemesi sonrasında ne kadar oyuncu kaldığı çok da önemli değildir.

Ölüm Maçı

Her takımın oyuncuları kendi aralarında savaşırlar ve savaş süresi sonunda en fazla hayatta kalan oyunculu takım mücadeleyi kazanır.
Dilerseniz şimdi de bu mükemmel oyunu oynayabileceğiniz minimum sistem gereksinimlerine bir göz atalım:

CS GO Sistem Gereksinimleri 2018

CS GO Kaldıracak Laptop ve Masaüstü

Counter Strike Global Offensive oyununu rahatlıkla oynayabileceğiniz sistem gereksinimlerini ve minimum sistem gereksinimlerini aşağıda verdik. Umarım sizler için karşılanabilir sistem gereksinimleri olacaktır.

Not: Bunlar cs go sistem gereksinimleri minimum gereksinimleridir. Daha detaylı inceleme ve csgo sistem gereksinimi için makalemizi okumaya devam edebilirsiniz.

Cs go sistem gereksinimleri minimum

İşlemci: Intel Core 2 Duo E6600 veya eşdeğeri olan bir diğer işlemci olan AMD Phenom X3 8750 veya benzeri işlemci türü gereklidir.

RAM: Bu oyunu rahatlıkla oynayabilmeniz için 1 GB Ram ihtiyacınız olacaktır ama verimli bir mücadele için 2 GB ve üzeri RAM ihtiyacınız olacaktır.

İşletim Sistemi: Windows XP, Windows Vista, Windows 7, Windows 8 ve Windows 10

Harddisk Boş Alan: Oyunun normal boyutu 6.76 GB ama 8 GB’lık boş bir alana ihtiyacınız olacaktır.

DirectX Sürümü: Direct X 9.0 ve üzeri

Ekran Kartı: Nvidia GeForce GT 420 ve üstü 1 GB yeterli olacaktır.

CS GO için önerilen Ekran Kartı

Ekran kartınızın CS performansı üzerinde en büyük etkisi vardır. Fakat CSGO oynamak için çok güçlü bir ekran kartına ihtiyacınız olduğu anlamına gelmez. Mütevazi ayarlar ve çerçeveleme için, piyasadaki hemen hemen tüm modern ekran kartı CSGO için yeterince güçlüdür.

CS: GO’da AMD ekran kartları, eşdeğer fiyatlı NVIDIA kartlarından daha iyi performans gösteriyor. Her iki marka da CS: GO için çok iyi çalışıyor ancak eğer Counter Strike için özel olarak bir bilgisayar kuruyorsanız, AMD ile birlikte giderek paranız için bir performans artışı elde edersiniz.

Cs go sistem gereksinimleri 2018

Amaçlarımız doğrultusunda oyunu maksimum düzeyde ve 60+ FPS’de istediğiniz çözünürlükte çalıştıran bir bilgisayar donanımı önermeyi tercih ediyoruz. Daha düşük grafik ayarları veya FPS oynamaya hazırsanız, daha ucuz bileşenlerle yanınızda alabilirsiniz.

1920 x 1080 (1080p) veya daha düşük çözünürlük

RX 560 veya GTX 1050’yi öneriyoruz. Bu kartların her ikisi de 1080p veya daha düşük çözünürlüklerde 144+ FPS kapasitesine sahip olacak. Daha ucuz herhangi bir kart, yalnızca küçük bir maliyet tasarrufu sağlamak için birçok performansı feda edecektir.

Kullanılmış bir R7 370, GTX 750 Ti veya GTX 950’yi bulabiliyorsanız, bunlar mevcut kartların yaklaşık yarısı fiyatıysa değer almalı ve sadece 60 FPS’ye ihtiyacınız var. RX 460, yine de burada harika bir seçim olacaktır.

2560 x 1440 (1440p)

1440p’de yalnızca 60 FPS’ye ihtiyacınız varsa, RX 560 veya GTX 1050 çalışır.

1440p de 144 FPS + performans sergilemek istiyorsanız, GTX 1050 Ti veya RX 570 alabilirsiniz.

3840×2160 (4K)

4K’da 60+ FPS için en az bir RX 570 veya GTX 1060 6GB gerekir.

4K çözünürlükte 144+ FPS’in üzerinde kalmak için bir RX 580 veya GTX 1070‘e yükseltmenizi öneririz.

Seviye/Fiyat1600x9001920x10802560x14403840x2160
200 $OynanmazOynanmazOynanmazOynanmaz
330 $Zayıf/düşük fpsOynanmazOynanmazOynanmaz
425 $OynanabilirOynanabilirOynanabilirOynanabilir
460 $Kasma yok/OynanılabilirKasma yok/OynanılabilirFena değilFena değil
500 $İyiİyiOynanılabilirOynanılabilir
560 $İyiİyiİyiOynanılabilir
640 $SüperSüperSüperİyi
700 $ Süper/ +300 fpsSüper/ +300 fpsSüper/ +300 fpsSüper/ +300 fps
900 $Süper/ +300 fpsSüper/ +300 fpsSüper/ +300 fpsSüper/ +300 fps
1.000 $ ve üstüSüper/ +300 fpsSüper/ +300 fpsSüper/ +300 fpsSüper/ +300 fps

Not: Eğer düşük bütçeniz varsa ve yüksek fps almak istiyorsanız, kesinlikle 2. el bir GTX 1070 veya GTX 1060 ‘ a bakmanızı öneriyoruz. Tabiki kartın sağlamlığından emin olmanız gerekiyor. Almadan önce test edin. Sıfır almak şuan için mantıklı görünmüyor. Dolar’a göre de kararınızı siz verirsiniz. Fiyatlar şuan normalin üzerinde görünüyor.

Açıklama
20 FPS’in aşağısında Oynanmaz Düşük kalite ve donma sorunu
20-30 FPS Zayıf Lag yüksek seviyede, oynatmıyor
30-45 FPS Oynanabilir Çoğu insan için kabul edilebilir. Çok iyi değil !
45-60 FPS Fena değil Normal
60-90 FPS Lagsız Çok pürüzsüz hemen hemen herkes için çok düzgün.
90-144 FPS İyi Profesyonel oyuncular için.
144+ FPS Süper Kullanabileceğiniz en hızlı monitörlerde (144Hz) sabit bir framerate gerektiğinde her türlü işinizi görecektir. 240hz ve üstü monitörlerde uyumlu olacaktır.

 

Kare Hızı Hakkında (12.5,25,50,60,75,100,120,144,240hz)

Saniyedeki Çerçeveler (FPS), bilgisayarınızın her saniyede üretebileceği görüntü sayısını ölçer.

  • Daha yüksek kare hızları, ekranınızın saniyede daha fazla resim göstereceği anlamına gelir, bu da daha pürüzsüz bir ekran göreceğiniz anlamına gelir.
  • Daha düşük kare hızları, bir oyunun lag gibi görünmesine neden olur; bu şekilde oynamak hem sizi hem gözünüzü yoracaktır.

Yapılan En Büyük Hata

  1. PC Buildlerinde yapılan en büyük hatalardan birisidir, sisteme uygun monitör almamak. Aslında tam tersidir. Monitöre göre bir sistem dizilimi yapılır ve ona göre fps ölçümü oyunlara göre test edilir. Yani 60 fps yi kaldıramayacak bir bilgisayara 144 hz bir monitör almak tam bir israftır.

# Bu şekilde 144+ fps aldığımızı 144 hz monitörle söyleyebilirim. Stabil 300 fps’yi oynayabiliyoruz.

Daha ayrıntılı açıklama istiyorsanız 60hz ve 120hz arasındaki farklar makalemize bakabilirsiniz. Cs go sistem gereksinimleri konusunun hz ile doğrudan ilişkili olduğunu unutmayın. Bu video size nasıl avantajlar sağlayacağınızı gösterecektir.

Daha Yüksek Kalite İçin Daha Yüksek Çözünürlük

Çözünürlük, ekrandaki piksel sayısını belirtir. Yüksek çözünürlük, daha fazla piksel anlamına gelir ve genellikle daha fazla alan ve detay; düşük çözünürlük ise daha az piksel ve daha az alan anlamına gelir. Tipik bir dizüstü bilgisayar veya eski bir ekran kullanıyorsanız, muhtemelen düşük bir çözünürlüğe sahipsiniz. Benzer ekran oranına sahip ekranları karşılaştırırken, daha yüksek çözünürlüklü bir ekran elde etmek her zaman daha iyidir.

cs go sistem gereksinimleri minimum

 

16
Kimler Neler Demiş?

avatar
9 Comment threads
7 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
8 Comment authors
Mustafa İyitütüncüErdemBerkeCS GO CU MEMETabdüley Recent comment authors
  Takip et  
En Yeniler Eskiler Beğenilenler
Bildir
efe
Ziyaretçi
efe

SİSTEM
İşletim sistemi : Windows 7 ultimate 64 Bit (6.1 yapı 7600)
İşlemci: INTEL CORE İ5CPU M460 @2.53GHz (4 CPus) ~2.53GHz
Bellek: 4069 RaM
Disk Bellegi dosyası: 2456mb kullanıldı,5458MB kullanılabilir
DirectX sürümü: DirectX 11
NVIDIA GEFORCE 310M
Yaklaşık top bellek :2071Mb
Geçerli görüntümodu:1366×768 (32bit) (60hz)
Monitor:1366×768

Mustafa İyitütüncü
Yönetici

Kaldırır ancak akıcı bir şekilde oynayamazsınız gibi, rekabetçi girecekseniz çok fazla kasma olmaz ancak yinede tam akıcı bir şekilde oynarsınız diyemem, pub serverlarda yoğunluktan dolayı da kasacaktır.

efe
Ziyaretçi
efe

kaldırırmı CS GO YU

mert
Ziyaretçi
mert

i3 2.4 ghz gt 720m 4 gb ram kaldırır mı

Mustafa İyitütüncü
Yönetici

Merhaba, evet oyunu kaldırır ancak akıcı bir şekilde oynamak için en düşük gtx 1050 ti 2gb ve i5, ryzen 3 işlemciye ve 8 gb ram’a ihtiyacınız olacaktır.

efe arat
Ziyaretçi
efe arat

intel core i36006u cpu @2.00GHz takılı ram 4.00 gb abi bu bilgisayar csgo kaldıırmı ona göre csgo alcam

Mustafa İyitütüncü
Yönetici

Ekran kartın nedir Efe kardeşim, bu işlemcin ve ram kapasitesi Csgo minimum sistem gereksinimleri için ideal ancak ekran kartınıda yazarsan daha detaylı bir şekilde bakabiliriz.

abdüley
Ziyaretçi
abdüley

abi
a9-9420
hd8500m birinci ikinci ekran kartı ise r5 m420

4096 mb ram

kaç fps alırım tahmin

Mustafa İyitütüncü
Yönetici

Tam olarak fpsyi söylemek zor ancak buradaki arkadaş High-Medium ayarlarda gayet akıcı oynuyor, https://www.youtube.com/watch?v=DrdZzc2L3cQ

Mustafa İyitütüncü
Yönetici

Bu arada google’a Can i run it yaz, ilk çıkan site systemrequirementslab gir ve csgo yu seç, bir program indirecek, daha sonra kullandığın bilgisayarın csgo veya diğer oyunlarda da test edebilirsin performansını ve kaldırıp kaldıramayacağını söyleyecek, yapamazsan tekrar yaz detaylı bakalım.

CS GO CU MEMET
Ziyaretçi
CS GO CU MEMET

intel CORE i5 2.50 GHZ 2450M—>işlemci
4GB RAM—>ram
64 BİT—>sistem türü
intel hd greaphich 3000 (2gb) –> ekran kart

Mustafa İyitütüncü
Yönetici

Merhaba, ortalama 30-70 fps aralığında low ayarlarda rahatlıkla oynayabilirsiniz, ancak zaman zaman kasmalar oluşacaktır, tabiki oyunun güncellenmesi durumunda ilerleyen dönemlerde ne olur bilinmez, Örneğin PUBG gibi bir oyunda şuan 120 fps alan bir bilgisayar yeni güncelleme ile bu size bağlı değil, 100-90 aralığında fps alıyor, bu oyunada bağlı biraz, ancak bu sistemle csgo oynayabilirsiniz, ancak public serverlarda yoğunluktan dolayı kasmalar yaşayabilirsiniz.

Berke
Ziyaretçi
Berke

İntel Pentium E5200 2.5 Ghz
4 GB Ram
Windows 7 Ultimate
Asus Gtx 750 Ti 1 GB

Düşük ayarlarda kasmadan oynayabilirmiyim

Berke
Ziyaretçi
Berke

İntel Pentium E5200 2.5 Ghz
4 GB Ram
Windows 7 Ultimate
Asus Gtx 750 Ti 1 GB

Düşük ayarlarda kasmadan oynayabilir yimw

Erdem
Ziyaretçi
Erdem
Mustafa İyitütüncü
Yönetici

Kardeşim merhaba, ortalama alacağın fps 55 civarı olacaktır, benim fikrimi soruyorsan alma derim ancak sadece kaldırsın performans önemli değil diyorsan, donma sorunu var gibi görünüyor ve tam anlamıyla performans alamayabilirsin, istersen buna kendin karar ver, bu videoda senin bahsettiğin pc ile aynı özelliklerde arkadaş video çekmiş, 35-75fps arası alıyor, video linki https://youtu.be/HcDUiKeOMIc , karar verince yazmayı unutma, bekliyorum 🙂