Instagram’da bazen yavaşlama veya yükleme sorunları gibi, instagram mesaj gönderilemedi hatası da kullanıcılar tarafından sık sık karşılaşılan bir hatadır. Bu yazımızda, Instagram mesaj gitmiyor ile ilgili sorunlara bazı çözümler sunacağız.

Instagram Mesaj Gönderilemedi Hatası Düzeltme (2024)

“Instagram üzerinden mesaj gönderirken karşılaşılan ‘Mesaj Gönderilemedi’ hatası, kullanıcılar için oldukça can sıkıcı olabilir. Bu sorunu çözmek için birkaç adımı takip ederek, Instagram mesajlaşma deneyiminizi sorunsuz hale getirebilirsiniz.”

1. INSTAGRAM’I YENİDEN BAŞLATIN

Instagram Mesaj Gönderilemedi

Akıllı telefonunuzdaki uygulamayı kapatın veya durdurmaya zorlayın ve yeniden başlatın. Hâlâ kimseye DM gönderemiyorsanız Instagram hesabınızdan çıkış yapıp tekrar giriş yapmayı deneyin.

Android akıllı telefon kullanıyorsanız Instagram’ın önbelleğini temizlemek yardımcı olabilir. Nasıl temizleneceğiniz bilmiyorsanız burada Instagram önbellek nasıl temizlenir çok detaylı bir şekilde anlatımını gerçekleştirdik.

2. INSTAGRAM SUNUCU DURUMUNU KONTROL EDİN

Instagram Mesaj Gönderilemedi

Instagram’ı çalıştıran sunucular bazen çevrimdışı oluyor. Bu nedenle, uygulamanın tamamının veya bazı özelliklerinin (örneğin doğrudan mesajlaşma) çalışmayı durdurmasına neden olur.

Bu geçmişte birçok kez oldu. Instagram sunucularının çevrimiçi olup olmadığını kontrol etmek için DownDetector gibi araçları kullanabilirsiniz.

Bu websitesinden Instagram’ın durumunu kontrol edebilirsiniz. Belki de bütün kullanıcılar aynı hatayı alıyordur. Buradan https://downdetector.web.tr/durum/instagram/ ulaşabilirsiniz.

3. INSTAGRAM’I GÜNCELLEYİN

Bu hata belki de Instagram’ın bir güncellemesinden kaynaklanıyordur. Uygulama içi bir arızadan da kaynaklanabilir.

Instagram bu hataları hemen düzeltmeye çalışır ve bazen düzeltmeler yeni bir uygulama sürümüyle gönderilir. Bu nedenle, doğrudan mesaj göndermenizi engelleyen hatayı gidermek için güncellenmiş Instagram uygulamasını yüklemeniz gerekebilir. Cihazınızda Instagram’ı güncelleyin.

Instagram Android

Instagram iOS

Instagram PC

4. İNTERNET BAĞLANTISINI KONTROL EDİN

Aktif bir internet bağlantısı olmadan veya düşük bir bağlantı ile doğrudan mesaj gönderemiyor ve zaman çizelgenizdeki fotoğrafları ve videoları da görüntüleyemiyorsanız, sorun büyük olasılıkla bağlantıyla ilgilidir.

Telefonunuzu Uçak moduna alın ve birkaç saniye sonra kapatın. Bu, cihazınızın internet bağlantısını yenilemeye yardımcı olacaktır.

5. Engellenmiş Olabilirsiniz

İnternetiniz ve Instagram uygulaması düzgün çalışıyorsa, sorun muhtemelen sizden kaynaklanmıyordur. Belirli bir kullanıcıya doğrudan mesaj gönderemiyorsanız, kullanıcı DM’leri kısıtlamak için hesabının gizlilik ayarlarını yapılandırmış olabilir veya kişi sizi engellemiş olabilir.

Instagram’da engellendiğinde, doğrudan mesaj gönderemeyebilirsiniz. Eğer emin olmak istiyorsanız instagram engelleyenleri görme makalemize bakabilirsiniz.

SONUÇ

Eğer yukarıdaki adımlar sorunu çözmezse ve hatanın nedenini anlayamazsanız, Instagram Destek ekibiyle iletişime geçmek iyi bir seçenek olabilir.

Sorununuzu detaylı bir şekilde açıklayın ve yardım isteyin. Bu adımların herhangi biri genellikle “Mesaj Gönderilemedi” hatasını düzeltebilir. Ancak, sorun devam ederse, Instagram’un resmi destek kanallarına başvurmanız en iyisi olacaktır.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER