Son zamanlarda instagram kısıtlamaları ile karşı karşıya kalan birçok kullanıcı bulunuyor. Bu kısıtlamalardan birisi de takip engeli. Bu yazımızda sizlere instagram takip engeli kaldırma 2021 kısıtlamasına çözüm bulmaya çalıştık.

Genelde bu durumla kalan kişiler ya fake hesap açmış herkesi eklemeye çalışan kişiler yada bilmeden birden çok fazla istek gönderen gerçek kullanıcılar. Bu işlemi yani takip isteğini bir bot edası ile yaparsanız, instagram sizi kısıtlayacaktır.

Bu olaya devam ederseniz, kısıtlama süreniz uzayabilir, lütfen bunu göz ardı etmeyin. Belki de bir süre sonra hesabınıza hiç ulaşamayabilirsiniz.

Instagram Takip Engeli Kaldırma 2021

Aşağıdaki adımları takip edin ve en son Sorun Bildir yerine geldikten sonra durumunuzu anlatın ve instagram yetkililerinin vereceği cevabı bekleyin. Yapamazsanız yorumlardan bize ulaşın.

Instagram Takip Engeli Kaldırma 2021

  1. İlk olarak Uygulamadan Instagram’a girin.
  2. Ayarlar>Yardım sekmesini izleyin.
  3. “Sorun Bildir” butonuna basın. Aldığınız hatayı anlatın ve neden bu hatayı aldığınızı
  4. sorun. Eğer neden aldığınıza dair bir fikriniz varsa, belirtin. Size güvenmelerini sağlayın.

Bu sorun ile karşılaşmamak için hesabınıza çok fazla cihazdan giriş yapmayın. Takip sayınızı günlük 5-10 arasında tutun. Günlük 100-150 kişiyi takip etmeyin.

Sorun Bildir Alanına Ulaşamayanlar İçin Webhakim.com’dan Videolu Anlatım

Aşağıdaki videoda sorun bildir alanına nasıl ulaşılır, bulabilirsiniz.


Yorumlar (4)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Tuğçe 5 ay önce

Merhaba 1haftalık engel aldım sorun bildiriyorum fakat bi türlü dönüş sağlamıyorlar. Ne yapabilirim

    Mustafa 5 ay önce

    biraz bekleyin yoksa spam olarak algılıyor sonra yine olmazsa sorun bildir işlemi yapabilirsiniz

Anonim 10 ay önce

Merhaba, çok takip isteği attığım için instagramdan 1 haftalık engel yedim. 1 hafta geçince engelin dolma süresini belirten bildirim ekrana gelmedi ama yine takip edemiyorum ve insanlar sayfama tıkladıklarında (ceza öncesi takip edenler hariç) sayfamı boş görüyorlar. sıfır takip sıfır göndseri sıfır takipçi görünüyor nedir bu sorunun çözümü. ayrıca instagrama bildirdim geri dönüş filan olmadı.

Anonim 11 ay önce

Merhaba ,benim hesabımda yaklaşık 4 gündür takip engeli var, instagrama bu sorunu bildirdim fakat cevap alamıyorum, yardımcı olabilirseniz sevinirm. Teşekkürler.