Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu instagram çözümü için yapmanız gereken işlemler bulunmaktadır.

Bu işlemleri tek tek size göstereceğiz. Bildiğiniz üzere dünyada en çok kullanılan popüler uygulaması Instagram, bazen hatalar verebiliyor.

Bunun başında Instagram üzgünüz isteğinizle ilgili sorun oluştu hatası geliyor. Peki, bu uyarı neden oluşuyor, çözüm yollar nelerdir, bunları anlatacağız.

Bu tür bir mesaj, Instagram’da bir hata olduğunda veya sunucularında geçici bir sorun olduğunda ortaya çıkabilir. Genellikle böyle bir mesaj aldığınızda, bir süre bekleyip tekrar denemek iyi bir fikirdir. Ancak, bazen bu tür hatalar ciddi sorunlardan kaynaklanabilir. İşte bu durumda yapabileceğiniz bazı adımlar:

Instagram üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu

üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun oluştu instagram

Instagram üzgünüz isteğinizle ilgili sorun oluştu iPhone cihazlarında özellikle baş göstermektedir. Tabi biz tüm yönleri ile göstereceğiz.

Bu arada instagram destek hattından da https://webhakim.com/instagram-yardim-destek-hatti-musteri-hizmetleri.html bakabilirsiniz.

1- İnternet Bağlantısı

Uyarı❗: 👉 Hata kaynağı instagram sunucuları olabilir. Bunu anlamak için bu 👉 webhakim.com/instagram-mesaj-gonderilemedi.html makalemize gidip Instagram Sunucu Durumlarını kontrol edebilirsiniz. Belki de hata sizden değil, instagram’dan kaynaklanıyordur. Bir işlem yapmadan önce ilk olarak sorunun sizden mi yoksa instagram’dan mı kaynaklı olduğunu öğrenmeniz daha faydalı olacaktır.

İnternet bağlantısı yani VPN kullanımı kontrol edin. Evde sabit internet kullanıyorsanız çözüm için çok önemli bir rol oynamaktadır. Herkesin bildiği üzere VPN/Proxy ile sorunu çözebilirsiniz.

  • İlk olarak VPN sistemin açın. (İnterneti aldığınız yeri arayabilirsiniz.)
  • Biraz bekletin ve daha sonra kapatıp eski haline getirin.
  • Instagram’dan çıkış yapın.
  • Tekrar giriş yaptığınızda sorun bağlantı ile ilgiliyse sorun çözülmüş olacaktır.

2- Instagram Hesabı Geçici Olarak Kapatma

Instagram uygulamasında hesabı geçici olarak dondurmak diğer yöntemler arasındadır. Nasıl yapıldığına bakalım.

  • İlk olarak Instagram hesabına giriş yapın. (Mobil uygulama üzerinden değil, internet adresi üzerinden yapmanız lazım).
  • Dha sonra Hesaplar bölümüne girerek, Profili düzenle kısmına basın. Hesabı geçici olarak kapat kısmından hesabı kısa bir süreliğine kapatmış olacaksınız. Bu bölümde hesabı geçici olarak kapat dediğinizde bazı bilgiler istenecek.
  • Hesabı geçici olarak kapatmak için sebep seçmeniz gerekmektedir. Bu bilgiler arasında olan başka bir şey kısmını seçerseniz, nedenini belirtmekle uğraşacaksınız. Ara vermek istiyorum kısmını seçin uğraşmayın.Instagram Üzgünüz İsteğinizle İlgili Sorun Oluştu
  • Hesap dondurma işlemi sonrasında ortalama 5 saat beklemeniz gerekecek. Zaman geçtikten sonra tekrardan hesabınıza giriş yaparak, dondurma işleminin kalkmasını sağlayın. (Bu sefer ise giriş, mobil uygulama üzerinden yapılacak.) Çünkü internet üzerinden 24 saat geçmeden Instagram hesap dondurma işlemini kaldıramazsınız.

3- Giriş kontrolleri

1- Üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun hata oluştu uyarısı için çözüm yolları bulunmaktadır. Diğer ise Instagram uygulamasına otomatik kayıttan veya kullanıcı adı ile giriş yapmayın. Problem ortaya çıktığında şifrenizi ve e-mail adresi kullanarak giriş yapın.

2- Facebook adresiniz, Instagram hesabınızla entegre edilmişse, birbirine bağlıysa her zamanki girişinizin aksine, Facebook ile giriş yap seçeneğini kullanabilirsiniz.

Bazen bu uyarının ortaya çıkması, girişten kaynaklı olabiliyor. Bu tür sorunların nedenini az çok tespit edebilmek adına, farklı giriş yollarını denemekte fayda var. Eğer bu yollar işe yaramıyorsa, farklı çözüm yolları denenebilir.

Politika İhlalinden Kaynaklı Olabilir!

Yukarıdaki çözümlerden yinede hiç biri işe yaramadıysa ve hala üzgünüz isteğinizle ilgili bir sorun/hata oluştu uyarısı alıyorsanız, politika ihlalinden kaynaklı olabilir. Instagram uygulamanıza kaç hesabın bağlı olduğunu kontrol edin.

Instagram üzgünüz isteğinizle ilgili sorun oluştu iPhone ve Android telefonlarınızda kullanabilirsiniz.

SONUÇ

Sorun devam ederse, Instagram destek ekibiyle iletişime geçebilirsiniz. Bunun için genellikle Instagram’ın resmi web sitesinde veya uygulama içindeki destek bölümünü kullanabilirsiniz.

Eğer bu adımlar sorunu çözmezse, sorunun Instagram tarafından düzeltilmesi için biraz daha beklemeniz gerekebilir.

Yorumlar (3)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 2 yıl önce

Instagram hesabım yöneticiler tarafından kapatıldı nasıl yapabilirim

Ebru 3 yıl önce

Olmuyor acilmiyor yardimci olun

Murat 3 yıl önce

Olmuyor olmuyor Olmuyor