Instagram’dan para kazanmak ve instagram kaç takipçiden sonra para veriyor gibi kullanıcıların en çok merak ettiği konularda değineceğiz.

Instagram üzerinden birçok kişi para kazanmaktadır. Bakıldığı zaman bu gerçekten mümkün değilmiş gibi olabilir. Ama birçok kişi sosyal medya sitelerinden tam zamanlı bir iş yapıyormuşçasına Instagram’dan para kazanmaktadır.

Instagram’da para kazanmanın bazı yaygın yolları:

  • Sponsor İçerikler ve Reklam Anlaşmaları:
  • İçerik Oluşturma ve Satış Ortaklığı:
  • Instagram Mağazası
  • İşbirlikleri ve Etkileşim:

Instagram Kaç Takipçiden Sonra Para Veriyor?

Instagram Kac Takipciden Sonra Para Veriyor

Instagram uygulaması ile ilgili olarak para kazanmanın tüm detaylarına bakalım. Instagram, kullanıcıların hesaplarından para kazanmalarını sağlayan birçok farklı yol sunar. Ancak, belirli bir takipçi sayısına ulaştığınızda doğrudan para ödemesi almak gibi bir sistemleri yoktur.

Para kazanmanın Instagram’da takipçi sayısından ziyade, etkileşim düzeyi, içerik kalitesi, nişinizin popülaritesi ve işbirlikleri gibi faktörlere bağlı olduğunu belirtmek önemlidir.

Instagram Influencer Nedir?

Instagram Influencer nedir

Twitter, Facebook, Snapchat, YouTube, Google Plus vb. gibi popüler sosyal medya ağlarında yayınlanan gönderiler sayesinde bir ürünün satılmasını sağlamak işine Influence diyebiliriz.

Genellikle takipçi sayısı yüksek, popüler kişiler Instagram üzerinden hatırı sayılır miktarda para kazanmaktadır

Ücretli veya Sponsorlu Mesajlar nedir?

Sponsorlu Mesajlar nedir

Pek çok şirket, ürünlerini veya hizmetlerini tanıtmak için Instagram Influencerlarına ödeme yapma yoluna gidiyor.

Bunu yapmak, geleneksel reklamlardan daha etkili olabilir, özellikle önceki nesiller kadar televizyon ya da basılı dergi tüketemeyen genç kitleleri hedeflemeye çalışıyorken..

Instagram üzerindeki bir pazarlama kampanyası, bir Influencer hesabında tek bir ücretli gönderiden oluşabilir, ancak bir dizi yayın veya Instagram Story, yazılı inceleme ve destek, video, canlı yayın veya diğer tanıtıcı aktiviteleri içerebilir.

Ne Kadar Para Kazanılır?

Bir markanın ücretli gönderisini yayınlamak için kazanılan miktar, reklam yapan kişinin kaç tane takipçisi olduğu, gereken çaba miktarı, markanın pazarlama bütçesi ve benzer içeriklerin paylaşılması için kaç tane başka çalışanın işe alındığı gibi faktörlere bağlı olarak büyük ölçüde farklılık gösterebilir.

Paylaşım başına 10₺’den Binlerce ₺’ye kadar (bazen daha da yüksek!) ücretler alınabilir. Ve bu kazanç herhangi bir vergiden tamamen muaftır.

Instagramdan Para Kazanmak, Ücretli Instagram Influencer nasıl olunur?

Ücretli Instagram Influencer nasıl olunur

Instagram üzerinden para kazanabilmek için öncelikle kullanıcı sayınızın artması gerekmektedir. Bu noktada her ne kadar biraz da şansa ihtiyaç duyulsa da kesinlikle özveri ve çalışmanın da etkisi olacaktır.

Bunun yanında instagram takipci arttırma yollarına başvurmalı, teknik detayları ve özellikle hashtags gibi unsurları öğrenmelisiniz.

Kendinize bir hedef kitle belirleyin! Örneğin spor konusunda içerik barındıracak bir Instagram hesabı oluşturacaksanız bu alana yönelin ve paylaşımları hedef kitlenize göre yapın.

Spor yapan kişiler hesabınızı takip ettikçe, spor ekipmanları satan bir şirket sizinle iletişime geçecektir.

Biraz daha profesyonel çalışmak istiyorsanız, sosyal medya danışmanlığı veren ajanslar ile işbirliği yapabilirsiniz. Bu ajanslar daha hızlı büyümenize ve hedef kitlenize daha kolay ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Instagram’da Kaç Takipçiden Sonra Para Kazanılır?

Instagram'da Kac Takipciden Sonra Para Kazanilir

Açıkcası instagramda kaç takipçiden sonra para kazanılır, konusu kullanıcıların kafasını karıştıran ve merak ettiği bir konu. Ancak ilk olarak şunu söylemeliyim ki bu konu hakkında doğru bilinen yanlışlar oldukca fazladır.

İllegal bir şekilde veya gt tagları ile karşılıklı takipçi yolları ile kasılan bir instagram hesabı ancak bir spam hesap olabilir veya gidip farklı sitelerden 10k-20k-30k alacağınız takipçiler sizi kurtarmayacak.

Sabırla kaliteli paylaşımlar yapıp, doğal yöntemlerle konunuz ile ilgilenen takipçilere ulaştığınız zaman reklam alabilirsiniz.

Örneğin: Makyaj konusunda bir hesap açtınız, gt yada illegal bir şekilde takipçi kasıp 100k yaptınız. Ancak makyaj videosu paylaştığınızda ancak bin kişi bile beğenmiyor. Hiç paylaşım bile yapmamış bot hesaplar.

Düşünsenize siz böyle bir hesaba özenle satmak istediğiniz ve kısıtlı bir reklam bütçesi ayırdığınız ürününüzün reklamını verir miydiniz? Tabi ki hayır.

O nedenle instagram’da kaç takipçiden sonra para kazanılır diye bir şey yoktur. Doğru konuda doğru takipçiyi bulduğunuz anda, reklam verenler sizi bulacaktır. Ancak bu işi başı ve anahtar kelimesi sabırdır, bunu asla unutmayın.

Takipçi sayınız arttıkça hesabınıza gelen işbirliği konulu mesajların sayısı da artacaktır. Ama her zaman yüksek rakamlar beklemeyin.

Bazen ürün karşılığı tanıtım yapmanız istenebilir, bazen düşük rakamlar verilebilir. Buna takılmayın ve ilerlemeye devam edin.

Ayrıca teklifler genellikle email hesabınıza veya DM kutunuza gönderilir. Sık sık kontrol etmekte fayda var. Bu tarz işleri daha kolay yapmak için instagram için programlar indirebilirsiniz.

Birçok kişi sosyal medya üzerinden para kazanma işini tam zamanlı olarak yapmaktadır. Takipçi sayısı fazla olan kişiler her bir paylaşım için binlerce lira talep etmektedir.

Şayet bu şekilde para kazanmak istemiyorsanız diğer bir alternatif ise kendi ürününüzü satmak olabilir.

Genellikle dış giyim, aksesuar, hediyelik eşya, parfüm gibi ürünler oldukça fazla satış rakamları elde etmektedir. Genellikle tek bir hedef kitleye odaklanmış satış hesapları oldukça başarılı olmaktadır.

Hatta hem ürün satıp hem de Influencer olarak para kazanan hesaplar bile mevcut. Siz de Instagram üzerinden para kazanma taktiklerinizi veya sorularınızı alttaki yorum ekranını kullanarak bizlere iletebilirsiniz.

Yorumlar (6)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

aslıhan 2 yıl önce

çok güzeller çok güzeller paralar kazandım güzel taktikler

Anonim 2 yıl önce

İnstagram hesabında takipçi ve beğenilerimi yükseltmek istiyorum nasıl yapabilirim???

    Mustafa 2 yıl önce

    merhaba instagram takipçi nasıl arttırılır yazımıza bakabilirsiniz

Kübra AYYILDIZ 2 yıl önce

Merhaba. Ben Prof hesap açtım be burdan gittiğim gezdiğim yerlerim tanıtımını yapıp para kazanmak istiyorum. Bu konuda bana yardımcı olur musunuz. Gerekirse ütün tanıtımı , yer konum tanıtımı gibi videolar da yapabilirim

Anonim 2 yıl önce

Merhaba istegramını şifresini unuttum ve açtığım numarayı kullanmıyorum nasıl hesabımı geri ala bilirim yardımcı olur musunuz istgram destekte bulamadım

Zeynep 3 yıl önce

Merhabalar İnstagram üzerinden kendi ürünlerimi satıyorum fakat Influencer olmak da istiyorum. Bununla alakalı bilgi verebilir misiniz?