Artırılmış gerçeklik yavaş yavaş daha yaygın hale geliyor. IOS’a gelecek olan yeni AR oyunları yalnızca en yeni iPhone modellerinde çalışacak olsa da, Snapchat işleri daha kapsamlı hale getiriyor. Zaten 3D lensler mevcut ve şimdi AR Bitmoji de ekleniyor. Bitmoji, Snapchat’in oldukça büyük bir parçası olmuş durumda ve AR bunu daha eğlenceli kılıyor. Artık kendi animasyonlu Bitmoji avatarınızı Snapchat’deki snap’lerinize ekleyebilirsiniz. İşte AR Bitmoji’yi Snapchat’de nasıl kullanacaksınız.

Snapchat’te AR Bitmoji

ar bitmoji

Bu yeni bir Snapchat özelliğidir, bu nedenle uygulamanın en yeni sürümünü çalıştırdığınızdan emin olun. Snapchat’i açın, kamera vizörüne dokunun ve basılı tutun. Normalde, Snapchat’te 3D mercekler yüklenir. Snapchat’deki AR Bitmoji benzer bir şeydir. Yükledikten sonra,hızlıca AR Bitmoji’den birini yakalama düğmesine getirin, avatarınızı yükleyecektir.

Avatar yüklenirken, ekranın ortasında Bitmoji logosunu göreceksiniz. Snapchat’de hızlıca atabileceğiniz birkaç AR Bitmoji mevcut. 3D merceğiniz de hala orada,sonunda yer alıyor.

Avatarı yüklendikten sonra, herhangi bir yere konumlandırabilir,daha küçük veya daha büyük yapmak için sıkıştırabilirsiniz. Çabuk yakalamak veya kaydetmek için çekme düğmesine dokunun. Bitmoji animasyonludur, bu nedenle bir videoyu en iyi şekilde gösterecektir. Ayrıca yine ses efektleri ile gelecek. Animasyonların bazıları bir klibin maksimum uzunluğundan daha uzun olduğundan kaydı başlattığınızda biraz dikkatli olabilirsiniz.

Bitmoji uygulamasını indirmek için Android ve iOS için tıklayın.

Aşağıdaki videodan da AR Bitmoji’nin nasıl kullanıldığına dair bir fikir elde edebilirsiniz. Burdanda bitmoji nedir ve bitmoji nasıl yapıştırılır yazılarımızı inceleyebilirsiniz. Bitmojileri nerede ve nasıl kullanabileceğiniz ile ilgili oldukça açıklayıcı bir makale arıyorsanız, yukarıdakiler tam size göre.

Desteklenen Cihazlar

İdeal olarak, AR Bitmoji cihazınızın ne kadar yeni olduğuna bakılmaksızın çalışmaktadır. Bu özellik, çalışmak için çok yüksek kaliteli bir kameraya ihtiyaç duymaz. Aslında, kamera ile hiç ilgisi yoktur. Cihazınız Snapchat’in en yeni sürümü tarafından destekleniyorsa, kullanabilirsiniz.

Hesabınıza yapılandırılmış ve bağlı Bitmoji avatarınızın olması önemlidir. Bitmoji’nizin resmi Bitmoji uygulamasındaki görünümünü düzenleyebilir ve AR Bitmoji bunu yansıtacak şekilde güncellenecektir. Aslında avatarınızı yüklemek biraz zaman alıyor. Özelliğini kullanmak için telefonunuza Bitmoji uygulamasının yüklü olması gerekmez, ancak avatarınızın görünümünü düzenlemeniz gerekirse, uygulamaya ihtiyacınız olacaktır. Snapchat ile ilgili yanlış bilinen bir bilgiyide paylaşmak istiyorum. Snapchat dondurma işlemi için malesef belirli bir yöntem bulunmuyor. Ancak snapchat dondurma ile ilgili bir yöntem bulduk ve bunu sizinle paylaşmak istedik.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!