Topluluğumuzu korumak için bazı hareketleri kısıtlıyoruz çözümünde ilk olarak instagram uygulamasından çıkın. Ön bellek ve çerezleri temizleyin. Telefonu kapatıp tekrar açın. Daha sonra kullanıcı bilgilerinizi ve şifrenizi girin. Instagram’a giriş yapın.

“Topluluğumuzu korumak için bazı hareketleri kısıtlıyoruz” mesajı, genellikle bir platformun kullanım şartlarına uymayan veya kuralları ihlal eden davranışlara karşı alınan bir önlemi ifade eder. Bu tür bir mesaj, genellikle bir sosyal medya platformu, forum veya başka bir çevrimiçi topluluk tarafından kullanıcıları bilgilendirmek amacıyla gönderilir.

Topluluğumuzu Korumak için Bazı Hareketleri Kısıtlıyoruz Ne Demek?

Instagram “Topluluğumuzu korumak için bazı içerikleri işlemleri kısıtlıyoruz. Hata yaptığımızı düşünüyorsan bize bildirin” uyarıda kullanıcının yaptığı kural dışı işlemden dolayı hesaba yapılan engelleme işlemidir.

Yani çok fazla hesabı takip ederseniz. Herhangi bir yorumda konu ile alakasız çok fazla hastag kullanırsanız. 100’den fazla kişiye arkadaşlık isteği gönderirseniz. Video ve fotoğraf paylaşımlarını seri şekilde yaparsanız. Bunların hepsi instagram hata vermesine neden olmaktadır.

Topluluğumuzu Korumak için Bazı Hareketleri Kısıtlıyoruz Çözümü

Toplulugumuzu Korumak icin Bazi Hareketleri Kisitliyoruz
Topluluğumuzu Korumak için Bazı Hareketleri Kısıtlıyoruz Çözümü

Instagram hata çözümü için yapmanız gerekenlere bakalım.

1- İlk olarak instagram uygulamasını kapatın.

2- Daha sonra çerezleri temizleyin.

3- Telefonu kapatın biraz bekleyin.

4- Daha sonra instagram’a kullanıcı bilgileriniz ve şifrenizi girin.[/wps_frame]

👉 Konu ile ilgili form’a ulaşmak için bu makalemize Spam Kaldırma Formu’na gidebilirsiniz.

Instagram neden sürekli işlem engellendi diyor?

Günde 1 den fazla paylaşım yapan kişilerde oluşan bu sorundur. Instagram algoritmasının spam testiyle alakalıdır. Aşırı takip isteği göndermek hataya neden olacaktır.

Instagram kısıtlaması ne zaman kalkar?

Instagram hesaplar herhangi bir engelleme ile karşılaşmadığı zaman kaldırmaktadır. Bu süre hesaptan hesaba değişkenlik gösteren ortalama 24 saattir. Instagram tarafından verilen takip ve beğeni engelini kaldırmak için 24 saatlik bir bekleme süresi gerekir.

Feedback Required Ne Demek?

Instagram uygulamasının politikalarına uymayan davranıştır. Kültürleri, inançları ve yaş aralıkları son derece çeşitli olan zengin topluluğumuzun bir yansımasıdır. Instagram’ı kullanmanız, bu kuralları ve Kullanım Koşullarımızı kabul ettiğiniz anlamına gelir.

Bu kuralların dışına çıkarsanız içeriğiniz silinebilir. Hesabınız kapatılabilir yada başka kısıtlamalarla karşılaşabilirsiniz.

SONUÇ

Her platformun kuralları farklıdır, bu nedenle sorununuzun spesifik çözümü platforma bağlı olarak değişebilir. Eğer hangi platformla ilgili bir sorun yaşadığınızı belirtmezseniz, daha spesifik yardım sağlamak zor olabilir. Platformun kendi yardım kaynaklarını kontrol etmek ve yönergelerini takip etmek en iyi yaklaşımdır.

Yorumlar (12)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 6 gün önce

Merhaba instagram hesap bu benim beğenme fotoğraf ve video geri topluluk istiyorum lütfen bir çözüm bulun

Sümeyye 7 ay önce

Bende istek atamıyorum hata deniliyor

  Mustafa 7 ay önce

  spama düşmüş olabilir biraz bekleyip tekrar deneyin 1 2 gün kadar

Eyup 11 ay önce

Benim hesabıma hiç girirlmiyor bana yardım edebilirmisin

  Mustafa 11 ay önce

  sorun nedir tam olarak

Anonim 11 ay önce

Benim hesabım hiç girilmiyor bana yardım edebilir misiniz

Melih 1 yıl önce

Merhabalar Instegram sifremi e posta sifremi unuttum yardımci olurmusunuz

Fırat Tufan Aydın 1 yıl önce

Selamlar ben FıratTufan instagramda birini takip etmek istediğimde topluluğumuzu korumak için bazı hareketleri kısıtlıyoruz diye bir uyarı çıkıyor ne yapmalıyım?

Sevilya 2 yıl önce

Selam 1 aydir kimseyi takip edemiyorum yorum ve beg’eni yapamiyorum kimseyi engelleyemiyorum şikayetim var bunnarin hepsi duzelmesini istiyorum

  Mustafa 2 yıl önce

  instagram ın koymuş olduğu durumların dışına çıktıysanız spam atmış olabilir bunun düzelmesi de uzun sürebilir

Anonim 2 yıl önce

Selam 1 aydir kimseyi takip edemiyorum yorum ve beg’eni yapamiyorum kimseyi engelleyemiyorum şikayetim var bunnarin hepsi duzelmesini istiyorum

Rüştü eren 2 yıl önce

Merhabalar ben Instagram hesabima girdiğimde hesabininz başka birinin eline geçti yazıyo lütfen yardımcı olun çok çaresizim hesabım wq.rustu34