Teknolojinin ilerlemesiyle birlikte, dijital dünyada bilgi paylaşımı ve belgeleme süreçleri daha da önem kazandı. Artık birçok iş sektöründe belgeleme ve dosya paylaşımı online ortamda yapılmaktadır. UDF dosyaları da buna bir örnektir.

UDF, “Universal Disk Format” kelimelerinin kısaltmasıdır. Genellikle optik depolama ortamları için bir dosya sistemi olmakla birlikte UDF, CD, DVD, Blu-ray gibi optik medya formatlarında kullanılan bir dosya sistem standartıdır. Bu dosya sistemi, farklı işletim sistemleri arasında dosya paylaşımını ve veri taşımayı desteklemek için geniş bir kullanım alanına sahiptir. Bu işlemlerde genelde udf dosyasını açma işlemini yapamayanlar UDF dosyasını PDF dosyasına çevirerek daha hızlı ve kolay bilgiye ulaşmayı hedefliyor. Bizlerde bu makalemizde bu işlemi nasıl yapacağınızı anlattık.

UDF Dosyasını PDF’ye Çevirme

UDF To PDF

Adobe Acrobat Reader ve internette arama motorları aracılığıyla PDF dosyası görünmektedir. Dahası UDF dosyasını PDF’ye çevirmek dokümanın kullanışlılığını kolay hale getirecektir. Bu arada ekstra program kullanmadan sadece UYAP Editör ile UDF dosyasını PDF formatına dönüştürebilirsiniz.

Güncelleme: Son olarak udf to pdf işlemini yapmadan önce udf dosyalarını açmak için webhakim.com/udf-dosyasi-acma.html makalemize göz atın.

1- İlk olarak bilgisayara UYAP Editör online programını https://www.uyap.gov.tr/ sitesinden indirin.

UDF To PDF

2- Daha sonra UYAP Editörü bilgisayarınıza indirildikten sonra kurulum işlemini tamamlayın.

3- Bu kısımda kurulum sonrası PDF formatına çevirmek istediğin UDF dosyasını UYAP Editörüne aktarın.

UDF To PDF

4- Burada Dosya sekmesinden PDF Olarak Kaydet butonuna tıklayın.

5- Son olarak ise PDF dosyasının kaydedileceği konumu belirleyin ve Kaydet kısmına tıklayın.

UDF To PDF

UDF’yi PDF’ye çevirmek görüldüğü üzere çok basit şekilde yapılabilmektedir. Ayrıca MacOS ve Windows üzerinden bu işlemleri yapabilirsiniz.

iOS ve Android üzerinden UDF’yi PDF’ye Çevirme

UDF To PDF

Uyap Doküman Editör uygulaması üzerinden de UDF dosyasını PDF’ye dönüştürebilirsiniz. iOS ve Android akıllı telefonlarınıza indirebilirsiniz. Aşağıdaki linklerden kullandığınız işletim sistemini çekerek indirebilirsiniz.

Uyap Doküman Editör iOS İNDİR..

Uyap Doküman Editör Android İNDİR..

1- İlk olarak Uyap Doküman Editör uygulamayı indirin.

2- Daha sonra uygulamanın Göz At sekmesinden UDF dosyasını bulun ve açın.

3- Bu kısımda açılan ekranın sağ üst köşesinde Alt Alta Üç Nokta butonu yer almaktadır. Bu kısma dokunarak PDF Olarak Çıkart seçeneğini seçin.

4- Son olarak kaydedileceği alanı seçerek UDF dosyasını PDF olarak kullanabilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER