PDF uzantısına çevirmek istediğiniz UDF dosyasını UYAP programına atın. Programın üst kısmında yer alan “Dosya” sekmesine basın. “PDF olarak kaydet” seçeneğini kullanarak dosyayı nereye kaydedeceğinizi seçin. Dosya formatını PDF olarak seçtikten sonra kaydet butonuna basın.

İnternet üzerinden pek çok işler hızlı ve kolay bir şekilde yapılmaktadır. Bunun için ise UDF To PDF online UDF uzantılı dosyayı PDF’ye çevirme işlemi kullanılmaktadır. Tüm detaylarını derledik.

Bunlardan biri de UDF uzantılı dosyalardır. Bunun özelliği ise devlet kurumlarında çok fazlaca kullanılmaktadır. Bu dosyayı udf pdf çevirme ve açmak için ise Uyap Doküman Editör online uygulamasına ihtiyaç duyulmaktadır.

Bu uygulama dışında UDF dosyasını açmak mümkün değildir. Bu sebeple ise genellikle PDF dosya formatı kullanılmaktadır. UDF uzantılı dosyayı PDF’ye çevirme işlemi kullanılmaktadır. Tüm detaylarını derledik.

UDF Dosyasını PDF’ye Çevirme

UDF To PDF

Adobe Acrobat Reader ve internette arama motorları aracılığıyla PDF dosyası görünmektedir. Dahası UDF dosyasını PDF’ye çevirmek dokümanın kullanışlılığını kolay hale getirecektir. Bu arada ekstra program kullanmadan sadece UYAP Editör ile UDF dosyasını PDF formatına dönüştürebilirsiniz.

Güncelleme: Son olarak udf to pdf işlemini yapmadan önce udf dosyalarını açmak için webhakim.com/udf-dosyasi-acma.html makalemize göz atın.

1- İlk olarak bilgisayara UYAP Editör online programını https://www.uyap.gov.tr/ sitesinden indirin.

UDF To PDF

2- Daha sonra UYAP Editörü bilgisayarınıza indirildikten sonra kurulum işlemini tamamlayın.

3- Bu kısımda kurulum sonrası PDF formatına çevirmek istediğin UDF dosyasını UYAP Editörüne aktarın.

UDF To PDF

4- Burada Dosya sekmesinden PDF Olarak Kaydet butonuna tıklayın.

5- Son olarak ise PDF dosyasının kaydedileceği konumu belirleyin ve Kaydet kısmına tıklayın.

UDF To PDF

UDF’yi PDF’ye çevirmek görüldüğü üzere çok basit şekilde yapılabilmektedir. Ayrıca MacOS ve Windows üzerinden bu işlemleri yapabilirsiniz.

iOS ve Android üzerinden UDF’yi PDF’ye Çevirme

UDF To PDF

Uyap Doküman Editör uygulaması üzerinden de UDF dosyasını PDF’ye dönüştürebilirsiniz. iOS ve Android akıllı telefonlarınıza indirebilirsiniz. Aşağıdaki linklerden kullandığınız işletim sistemini çekerek indirebilirsiniz.

Uyap Doküman Editör iOS İNDİR..

Uyap Doküman Editör Android İNDİR..

1- İlk olarak Uyap Doküman Editör uygulamayı indirin.

2- Daha sonra uygulamanın Göz At sekmesinden UDF dosyasını bulun ve açın.

3- Bu kısımda açılan ekranın sağ üst köşesinde Alt Alta Üç Nokta butonu yer almaktadır. Bu kısma dokunarak PDF Olarak Çıkart seçeneğini seçin.

4- Son olarak kaydedileceği alanı seçerek UDF dosyasını PDF olarak kullanabilirsiniz.

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER