Zaman zaman ülkeler tarafından bazı web sitelerine erişim kısıtlanıyor. Bu sitelere erişim için ise günümüzde en çok VPN yöntemi tercih ediliyor. Bir zamanlar tarayıcı üzerinden proxy değişikliği yaparak yasaklı sitelere erişim sağlanıyordu.

VPN yazılımları ise proxy değişikliğini otomatik olarak yaparak biz kullanıcılara oldukça büyük bir kolaylık sağlıyor. Zenmate ise Chrome, Firefox, Opera gibi günümüzde en çok tercih edilen tarayıcılar için sunulan bir VPN eklentisidir ve 4 milyondan fazla kullanıcıya sahiptir.

Ancak diğer VPN hizmetlerinde olduğu gibi bu hizmette de birçok kullanıcı zaman zaman Zenmate çalışmıyor problemi ile karşı karşıya gelir.

Biz de bu yazımızda Zenmate ile yaşayabileceğiniz sorunlara ve bu sorunların çözümüne değineceğiz.

zenmate çalışmıyor

Zenmate Çalışmıyor 2023

VPN hizmetleri her geçen gün daha fazla kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Web yasaklarının ortadan kaldırılması sağlayan bu hizmetler, zaman zaman sorunları da beraberinde getiriyor. Zenmate sorunu yaşayan kullanıcıların yaşayabileceği iki farklı sorun bulunuyor.

  • Tarayıcı Kaynaklı Sorunlar

Zenmate genellikle tarayıcı eklentisi olarak kullanılıyor ve doğrudan proxy seçmeye olanak sağlıyor. Tarayıcı üzerinde yaşanan teknik hatalar da Zenmate eklentisinin doğru şekilde çalışmasına engel olabiliyor. Bu hatanın çözümü son derece basit olmakla birlikte pek sık yaşanmıyor.

  • Sunucu Kaynaklı Sorunlar

Zenmate, ücretsiz bir alt yapı sunması nedeniyle milyonlarca kullanıcı tarafından tercih ediliyor. Bu da zaman zaman Zenmate sunucularının çok yavaş çalışmasına, zenmate invalid device hatasına ve hatta çökmesine neden oluyor. Biz kullanıcıların ise bu senaryoda uygulayabileceği bir çözüm işlemi bulunmuyor.

Zenmate Chrome, Opera, Firefox Eklentileri Çalışmıyor

Her ne kadar Windows ortamı için de sunulan bir program olsa da Zenmate’in tarayıcı eklentileri çok daha hızlı çalışıyor. Bu nedenle birçoğumuz Windows uygulaması yerine tarayıcı eklentilerini tercih ediyoruz. Ancak tarayıcı eklentilerinin bir dezavantajı var. Çoğu tarayıcı eklentisi kendi kendine güncelleme yapamıyor. Bu da tarayıcı ile Zenmate sunucularının uyumsuz olmasına neden oluyor. Bu nedenle Zenmate çalışmıyor sorunu için yapılması gereken ilk şey eklentiyi silip tekrar yüklemektir.

Zenmate Çalışmıyor

  • Zenmate eklentisi tarayıcınızdan silindikten sonra bu defa Chrome’a ekle butonuna tıklayın ve tarayıcıyı kapatın.
  • Tarayıcıyı tekrar açtığınızda mail adresiniz ve şifreniz sorulacaktır. Bilgileri girin ve Zenmate’i tekrar kullanmaya başlayın.

İlginizi Çekebilir: En Hızlı DSN Adresleri

Zenmate Türkiye’de Çalışmıyor mu?

Birçok kullanıcı tarafından merak edilen bu soru internet ortamında da sıkça soruluyor. Çünkü zaman zaman ülkemizde birçok VPN sağlayıcısının yasaklandığı haberleri yayılıyor. Belirtmek isteriz ki Zenmate şuan için ülkemizde aktif olarak hizmet veriyor. Ancak tüm VPN sağlayıcıların hizmetlerinde zaman zaman aksaklıklar yaşanıyor. Sunucu bazlı bu tür hatalar VPN servisinin kullanılamamasına neden oluyor.

Bizim kendi izlenimimiz ise Zenmate VPN sağlayıcısının diğer VPN sağlayıcılara göre daha sık sorun çıkardığı yönünde. Maalesef sunucu tabanlı veya yoğunluktan kaynaklanan erişim sorunlarında biz kullanıcıların yapabileceği pek bir şey bulunmuyor.

Bu yazımızda Zenmate çalışmıyor probleminin sebeplerine ve nasıl çözülebileceğine değindik. VPN sağlayıcılar hakkında yardıma ihtiyaç duymanız halinde aşağıdaki yorum sekmesini kullanarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 11 ay önce

No locations for the moment hatasının giderilmesini sağlamadı maalesef