İnternette gezinirken, herhangi bir program indirirken veya oyun oynarken bile virüs programı kullanmamız gerekiyor. Bunun için sizlere en iyi virüs programlarını sıraladık ki, birini seçin ve kullanmaya başlayın.

Virüs temizleme programı olan ürünlerde bazıları sizi ücretsiz araç çubuklarını veya tarayıcı uzantılarını yüklemeye çalışacaktır. Bu neredeyse hiç iyi bir fikir olmayacaktır.

Tarayıcı araç çubukları korkunçtur ve genellikle yalnızca tarama işleminizi yavaşlatırken bilgilerinizi toplamak ve satmak için kullanılır. Antivirüs tarayıcı uzantıları ekstra işlevsellik sağlamaz.

Virüs Temizleme Programı

Virüs temizleme programı

Aşağıda belirttiğimiz uygulamaları indirin ve yüklediğinizde bir göz atın ve zaman zaman yükseltmeye hazır olun.

Hadi gelin en iyi virüs temizleme programı hangisi sorumuzu yanıtlayalım.

1. Avira (Windows, Mac)

virüs temizleme programı

Sağlam performans ve kolay kullanımlı araçlar için bir üne sahip olan Avira virüs temizleme programı mükemmel bir seçimdir. AV-Comparatives’in en yeni virüs temizleme programı, pro sürüme% 99.9 koruma oranı verdi.

Zamanlama seçenekleri çok sezgiseldir ve hafta boyunca çalışan bir dizi tarama oluşturabilirsiniz. Bir günlük hızlı tarama ve haftalık tam tarama zamanlaması yapın ve ayarlayın. Gerçek zamanlı koruma ile sizi her şeyden korumak için kullanılır.

Avira Windows için İndir

Avira Macbook için İndir

2. Bitdefender (Windows)

virüs temizleme programı

Pro sürümü% 99.9 koruma oranıyla elde edilen bir diğer en iyi ücretsiz antivirüs programı olan Bitdefender’ın ücretsiz sürümü sizi dolaşımda bulunan hemen hemen her zarardan koruyacaktır. Anti-phishing ve anti-fraud özellikleri ise korumanızı daha da güçlendirecektir.

Basit arayüz size seçenekler getirmeyecektir. Otomasyon aktif olarak yönetmek zorunda olmadığınız anlamına geliyor.

Ayrıca, bazı virüs temizleme programı da sistem kaynakları üzerinde hafif olması için tasarlanmıştır, bu da bir bonus.

Şirket, trojan, virüs, rootkit, solucan, reklam yazılımı, spam gibi çeşitli tehditlerle ilgilenen etkileyici anti-virüs ve anti-spyware ürünlerinden oluşan geniş bir yelpazeye sahiptir.

Bitdefender Antivirus Free Edition, listemizde 1 numara olmayı gerçekten hak eden işler çıkarıyor.

Program, On-Demand tarama, kötü amaçlı URL engelleme ve kimlik avı koruması gibi özelliklerle dolu.

Göze çarpmayan yapısı sayesinde, bilgisayarınızda virüsten koruma yazılımlarının çalıştığını hissetmeyeceksiniz. Ayrıca BitDefender, çeşitli bağımsız test sonuçlarında da yüksek puanlar aldı.

Bitdefender Free Antivirus’un en iyi özellikleri ise, Otomatik kontrol, anti-malware ve antiphishing, gerçek zamanlı koruma ve neredeyse mükemmel kötü amaçlı yazılım tespit oranı gibi özelliklerden meydana geliyor.

Bitdefender, Windows 7, Windows 8.1, Windows 10, macOS ve Android için kullanılabilir.

Bitdefender Windows için İndir

3. Avast (Windows, Mac)

virüs temizleme programı

Avast diğer bazı seçeneklerden (% 99.6) biraz daha düşük bir koruma derecesine sahip olmasına rağmen hala çok yüksek.

Ayrıca, göreceli olarak düşük kaynak kullanımı vardır, bu da bilgisayarınızı belirgin bir şekilde yavaşlatmamaktadır.

Basit, kullanımı kolay bir arabirim, kurulumu gerçekleştirmek için bir kullanım kılavuzu gerekmediği anlamına gelir. Tehdit korumada biraz daha düşük sıralama yapmasına rağmen Avast, ücretsiz bir antivirüs arayan herkes için sağlam bir seçimdir.

Avast Windows için İndir

Avast Macbook için İndir

4. AVG (Windows, Mac)

virüs temizleme programı

Uzun zamandır çok popüler olan bir diğer ücretsiz antivirüs uygulaması olan AVG, koruma (% 99.6) ve sistem kaynağı kullanımı açısından iyi bir yer tutuyor.

Sistem temizleme ve mobil antivirüs gibi gereksiz şeyleri sunmaya devam ederken, çekirdek ürünü hala en iyilerden biridir.

AVG, can sıkıcı nag ekranlar için de bir üne sahiptir, ancak birçok kişi, zaman zaman yükseltme isteğini, sağlam antivirüs performansını ödemek için kolay bir fiyat bulmaktadır.

AVG Windows için İndir

AVG Macbook için İndir

5. Kaspersky Lab İnternet Security

en iyi virüs programı hangisi

Kaspersky Lab Internet Security 2024, antivirüs, güvenlik duvarı, ebeveyn kontrolü, spam filtreleme, kimlik avı koruması vb. Özellikleri içeren bir paket sunarak tüm güvenlik ihtiyaçlarınızı çözmek için listemizde yer alıyor.

Kaspersky Lab Internet Security’nin son sürümünün görünümü pek değişmedi. Ana pencere, sadece Tarama, Güncelleme vb. Temel seçeneklerini seçmenizi sağlar.

Web kamerası ve ses koruması, çevrimiçi alışveriş koruması, güvenlik açığı tarayıcı gibi gelişmiş özelliklere sahiptir. Diğer antivirüs yazılımlarının aksine, güvenlik duvarı sizi rahatsız etmez.

Birçok açılır pencere göstermez. Ancak, bu sürümün sadece 30 günlük bir kullanımı olduğunu unutmayın.

Kaspersky Lab Internet Security’nin en iyi özellikleri

Mükemmel zararlı yazılım algılama oranı, güvenlik duvarı, ebeveyn kontrolü, sık güncellemeler, çevrimiçi koruma ile tüm güvenlik paketlerini sizlere sunuyor.

Kaspersky, Windows 7, Windows 8.1, Windows 10, macOS, Android, Linux için kullanılabilir.

Kaspersky İndir

6. Comodo Free Antivirus

en iyi ücretsiz antivirüs programı

Kişisel tecrübelerime dayanarak söylemeliyim ki ücretsiz sürüm olmasına rağmen tüm ihtiyaçlarınızı karşılıyor. Bilgisayarınız üzerinde çalışan uygulamaları anlık olarak izleyerek kimlik hırsızlığı v.s gibi pek çok kötü durumdan koruyor.

Ayrıca sade bir arayüze sahip olması ve sıkça güncellenmesi artı özellikleri olarak listemizde yer almasına yardımcı oluyor.

Comodo indir

7. Lavasoft Ad-Aware Free (Windows)

virüs temizleme programı

Lavasoft’un Ad-Aware’in pro sürümü, son testlerde% 99.3’lük koruma oranı sağlamış ve sağlam bir rakip olmuştur.

Bu sürüm diğer antivirüs seçeneklerinden daha fazla kaynak kullanmaya meyilli olsa da, Windows kullanıcıları için halen mükemmel bir seçimdir. Anti-adware ve anti-spyware özelliklerine odaklanma da gayet iyi.

Her ne kadar ücretsiz bir virüsten koruma uygulaması kullanmak herkes için yeterli olacaksa da, Ad-Aware’in çeşitli ücretli seviyeleri de oldukça uygun durumda.

Dolayısıyla, daha özellikli bir uygulamaya geçmek istiyorsanız Lavasoft’u tercih etmelisiniz.

Lavasoft Windows için İndir

8. eScan Anti-Virus Toolkit (Windows)

virüs temizleme programı

Bu araç, kurulum gerektirmediği için mevcut diğer seçeneklerden farklıdır; indirebilir ve çalıştırabilirsiniz.

Bu, bir USB sürücüsünden çalıştırılabileceği anlamına gelir ve zaten başka bir virüsten koruma yazılımınız varsa bile kullanabilirsiniz.

Kurulum olmadığı için gerçek zamanlı bir savunma veya zamanlama yoktur.

Dolayısıyla muhtemelen bunu ana antivirüs olarak kullanmamanız gerekir. Fakat sizinkinin işe yaramayabileceğini düşünüyorsanız veya iki kez kontrol etmek istiyorsanız, bu iyi bir seçimdir.

eScan Windows için İndir

9. Trend Micro HouseCall (Windows, Mac)

virüs temizleme programı

İsteğe bağlı başka bir virüs temizleme programı olan HouseCall hızlı bir şekilde indirilebilir ve çalıştırılabilir.

Size zamanlama seçenekleri ya da gerçek zamanlı koruma sağlamaz, ancak bilgisayarınıza virüs bulaşmış olabileceğini düşünüyorsanız, bunu kontrol etmek harika bir yoldur.

Trend Micro, anti-ransomware araç kiti, tarayıcı koruması  ve rootkit buster gibi, ilgilenebileceğiniz diğer ücretsiz araçlar da sunmaktadır.

Trend Windows için İndir

Trend Macbook için İndir

10. Malwarebytes Anti-Malware (Windows, Mac)

en iyi antivirüs programı 2018

Malwarebytes, son birkaç yıldır mükemmellik için güçlü bir üne kavuşmuştur. Reklam yazılımından kurtulma konusunda uzmanlaşmış, çok küçük bir dosyadır ve hızlıdır.

Yeni sürüme geçmeye karar vermediğiniz sürece yalnızca manuel tarama olanakları elde edersiniz ve gerçek zamanlı bir koruma yoktur. Ancak bu uyarıya rağmen, hala harika bir uygulamadır.

Malwarebytes Windows için İndir

Malwarebytes Macbook için İndir

11. Panda Free Anti-Virus (Windows)

virüs temizleme programı

Muhtemelen ücretli bir sürüme geçiş yapmanız gerektiğini söyleyen pek çok nag ekranı bulacaksınız, ancak Panda’nın bazı avantajları var. Örneğin, çalışmalarının çoğunu buluta yükler ve sistem kaynaklarını serbest bırakır.

Bulutta çalışmanın ötesinde, Panda’yı diğer şeylerden ayırmak için çok fazla şey yoktur. AV-Testi, iyi koruduğunu, ancak olağanüstü performans sonuçlarına sahip olmadığını gösterdi.

Bununla birlikte, kullanılabilirlik açısından çok iyi puanı almıştı, bu yüzden karmaşık arayüzler ve yapılandırmalar hakkında endişelenmenize gerek yok.

Panda Windows için İndir

12. ZoneAlarm Free Anti-Virus (Windows)

en iyi virüs temizleme programı hangisi

Bu ücretsiz olmanın tam özellikli bir uygulamasıdır. Beklediğiniz tüm standart antivirüs özelliklerine ek olarak, aynı zamanda temel bir güvenlik duvarı da paketler.

Ayrıca, kredi dosyalarınızda izinsiz değişiklikler olup olmadığını size bildiren bazı temel kimlik koruma da sunar.

Gerçek bir kimlik hırsızlığı koruma hizmeti (veya temel kredi izlemesi) kullanmak daha etkili olacaktır, ancak başka bir güvenlik katmanı daima iyi olacaktır.

ZoneAlarm Windows için İndir

En iyi virüs temizleme programı hangisi?

Son testlerde, AV-TEST’in belirlediği en etkili antivirüs programları şunlardır: Avast, Avira, Bitdefender, G DATA, Kaspersky ve Trend Micro. Bu popüler yazılımlar, koruma, performans ve kullanılabilirlik testlerinde mükemmel sonuçlar elde etmişlerdir.

Virüs temizleme programı listemizin sonuna geldik. Açıkçası biz Avast virüs temizleme programı kullanıyoruz. Hem hızlı hem de anında virüslere karşı uyarı veriyor. Sizin tercihiniz hangisi? Lütfen yorumlarda belirtin.

Yorumlar (1)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER

Anonim 3 yıl önce

bit defender tek geçerim …