Instagram güvenlik onay kodu telefonuma mail e-posta hesabıma gelmiyor ne yapmalıyım diyorsanız doğru yerdesiniz yapmanız gereken ve yapmamanız gereken işlem önceliklerine bir göz atalım. Instagram bilindiği üzere sosyal medya araçlarında en çok kullanılanların başında gelmektedir. Bu kadar çok kullanıcı olması sebebi ile bazı aksaklıklarda yaşanabiliyor. Bunlarda biri olan instagram güvenlik kodu gelmiyor hatası en çok sıkıntı yaşanan konuların başında gelmektedir. Peki, bu kod nasıl gelir, birlikte bakalım.

instagram guvenlik kodu gelmiyor telefon

Instagram güvenlik kodu gelmemesindeki en büyük sorunlardan biri sürekli kod istemektir, bu şekilde telefon yada e mail spama düşüyor, kodu en doğru şekilde nasıl alabiliriz, bakalım.

1- Instagram uygulamasından tamamen çıkış yapın.

2- Akıllı telefonunuzun çerezlerini sıfırlayın.

3- Daha sonra telefonu ve e posta adresinizi güncelleyin.

4- Tekrar instagram uygulamasını açın ve yeniden deneyin bu kez gelmiş olacaktır.

Not: VPN uygulaması ile giriş yamayı deneyin.

Instagram güvenlik kodu büyük ihtimalle spama düştüğünüzden dolayı gelmiyordur. Bu yöntem ile güvenlik kodunu alabilirsiniz.

1- İlk olarak instagram’a giriş yapın daha fazla yardımamı ihtiyacın var kısmına tıklayın.

instagram guvenlik kodu gelmiyor

2- Bu kısımda E posta adresinizi girin kişisel hesapları seçin. Altta diğer seçeneğini tıklayın. Daha sonra kutucuğun içine açıklama yapın, instagram kod alamıyorum kod gelmiyor diye açıklayın.

instagram guvenlik kodu gelmiyor

instagram kod gelmiyor

Spama düştüğü için çoğu zaman gelmiyor. Biraz bekleyin kod büyük ihtimalle gelecektir.

Not: Spama düştüğünden dolayı Spam klasörünü kontrol etmenizde fayda var.

intagram kodu gelmiyor 2020

Telefon ve E Postaya Kod Gelmiyor

Arkadaşlar samimiyetle söylüyorum, yukarıdaki yöntemleri sizlere genel olarak açıklamaya çalıştık. Burada edindiğimiz deneyim ve araştırmalarımıza göre yapmanız gereken beklemek. Söylemem gerek ki çoğu kişinin hesabına doğrulama kodu geldi. Çoğunlukla birden fazla kod istediğimizden dolayı telefon yada e posta spama düşüyor buda engel yememize sebep oluyor.

Burada eğer siz gereken işlemleri yaptıysanız artık daha bir şey yapmayın ve bekleyin. Tabi daha fazla bir şeyler yapmak isterseniz. help@instagram.com adresine çok detaylı şekilde bir açıklama yaparak yaşadığınız mağduriyeti belirtin en kısa sürede sorununuz çözülecektir. Instagram yardım merkezinin tüm detaylarına ulaşmak ve bakmak isterseniz tıklayın.

Instagram Güvenlik Kodu Gelmiyor Hatası Nedir?

Kullanıcılar bazen spama düşebiliyor veya sistem hata veriyor. Bu hatadan dolayı kod gelmiyor.

Instagram Güvenlik Kodu Gelmiyor Hatası Nasıl Çözülür?

Bu hatayı instagram sayfasından yöneticilere bildirebilirsiniz.

Instagram Güvenlik Kodu Gelmiyor Hatası Geçici Mi?

Bu hatayı alanlar spama düşmüş olabilir. Eğer bu tarz bir sorunu çözebilirse geçici bir hatadır diyebiliriz ve çözüme kavuşabilir. Eğer geçmez ise instagram ile iletişime geçin.


Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!