Tor Browser, gizli bir şekilde internette gezinmenize olanak sağlayan bir programdır. Tor browser benzeri tarayıcılar listesine makalemizde ulaşabilirsiniz.

Web tarayıcıları günlük olarak kullandığınız “önemli” yazılım uygulamalarından biridir.

İster internete göz atın, ister e-postanızı kontrol edin, bankacılık hesaplarınızı yönetin veya başka bir şey yapın bir web tarayıcısı içinde çok önemli olur.

Neredeyse tüm çevrimiçi etkinlikler, kullanıcının bölümünden bazı gizli bilgiler (ör. Kullanıcı adı / şifre) gerektirdiğinden, web tarayıcıları hepsini koruyacak kadar güvendedir.

Tor Browser Benzeri Tarayıcılar

Tor browser benzeri tarayıcılar ve programları epeyce mevcut. Google Chrome gibi düzenli tarayıcıların tümü bazı temel gizlilik özelliklerine (ör. Gizli tarama, göz atma geçmişini silme imkanı) sahiptir, ancak bunlar verilerinizin sizi takip etmesini önleme web sitelerini, ISP sunucularını vs. durdurmaz.

Ve burada Tor gibi gizlilik odaklı tarayıcılar yardıma gelir. Hiç şüphesiz en popüler güvenli tarayıcı Tor, orada bir ağ vasıtasıyla iletişiminizi koparır ve böylelikle onu anonimleştirir.

Komut dosyası engelleme ve otomatik HTTPS zorlama gibi diğer özellikler de vardır.

1-Epic

tor browser alternatifi

Çizgi gizliliğini arttıran özelliklerin üstü ile yüklü olan Epic, en iyi tor browser alternatif seçeneklerindendir.

Chromium’un kaynak kodunu temel alan bu araç, tarama faaliyetlerinizi izlemek / kaydetmek için kullanılabilecek her tür reklam, komut dosyası ve eklentiyi etkin bir şekilde engeller.

Sadece, Epic, DNS önbelleğinden ve üçüncü taraf çerezlerine otomatik doldurma ve senkronizasyondan her şeyi devre dışı bırakarak özel göz atma modunu geliştirir.

Ayrıca Chrome Web Mağazası’ndan uzantıları yüklemenize izin vermiyor. Diğer gizlilik özellikleri arasında, tek tıklamayla şifreli proxy, tarama koruması ve tarayıcıyı kapatmayla ilgili eksiksiz göz atma verilerinin otomatik silinmesi yer alıyor.

Özetlemek gerekirse, Firefox tabanlı Tor tarayıcısını yabancı olduğunuzu düşünüyorsanız, Google Chrome tercihinizden dolayı, Epic yalnızca Tor browser alternatifi olabilir.

Platform Kullanılabilirliği: Windows 10, 8, 7, Vista ve XP; Mac OS X

Ücretsiz

2-Globus

tor browser alternatifi

Ücretsiz olarak gelmez, ancak Globus’un eşsiz, iki kat güvenlik yaklaşımı, onu bulabileceğiniz en iyi Tor tarayıcı seçeneklerinden biri haline getirir.

Güvenli bir tarama ortamı sağlamak için iki katlı bir yaklaşım kullanmaktadır. Tüm ağ trafiğini Rusya ve Almanya gibi ülkelerdeki dünya genelinde kendi sunucuları aracılığıyla otomatik olarak yeniden yönlendirmek için bir VPN aracı kullanarak çalışır. Hatta trafiği yeniden yönlendirmek için sunucu konumunu seçmenize izin verir.

Ayrıca, web sörf anonimleştirmesi için TOR ağını kullanır; bu, web sitelerinin engellemesini kaldırma, IP adresi maskeleme ve hatta kötü amaçlı yazılımlara karşı koruma gibi özellikler sağlar. Hepsi, Globus, VPN servislerini kullanarak taramanızı geliştirmek istiyorsanız mükemmel. Çapraz platform olması, işleri daha da iyi hale getiriyor.

Platform Kullanılabilirliği: Windows 10, 8, 7, Vista ve XP; Mac OS X; Linux

Ücretli planlar bir aylık erişim için 7,99 dolar, 5 günlük ücretsiz deneme süresi ile başlar

Ücretsiz

3-Browser in the Box

Gizliliğe aşırı derecede düşkün olan türden bir kişi iseniz, The Browser in the Box yalnızca ihtiyacınız olan Tor browser alternatifidir. Son derece sağlam ve güvenli bir tarama ortamı sağlar. Tarayıcı’yı çalıştırdığınızda, ana işletim sisteminden ve tüm dosyalarından tamamen izole edilmiş bir sanal makinede ayrı bir işletim sistemi çalıştırıyorsunuz demektir.

Sadece, tarayıcıyı her kapattığınızda, göz atma verilerinizin tümü silinir ve sertifikalı, varsayılan durumuna sıfırlanır. Diğer özellikler kötü amaçlı yazılımlardan koruma ve dosya karşıya yükleme önleme içerir.

Bununla birlikte, bu yaklaşımın bazı downers vardır. Dağıtım programı ve VM’nin birlikte gönderilmesi nedeniyle, Tarayıcıda Kutu boyutu yaklaşık 600 MB’dir.

Platform Kullanılabilirliği: Windows 10, 8 ve 7; Linux

Ücretsiz

4-Comodo IceDragon

Birincil odak noktası güvenlik olsa da, Comodo IceDragon’un karışıma atılmış epeyce gizlilik özelliği var. Comodo IceDragon, antivirüs programları ve SSL sertifikaları gibi dijital güvenlik ürünlerinin dünyasında tanınmış bir isimle gelen, Firefox’u temel alan ve Tor ile paylaştığı iki temel özellik olan taşınabilir bir uygulama olarak kullanılabilir.

Web arazilerini ziyaret etmeden önce bile kötü amaçlı yazılım taramayı mümkün kılan Site denetçisini içerir. Tarama tamamlandıktan sonra, site hakkında ayrıntılı istatistikler (ör. Önceki tarama geçmişi, alan adı kaydı) sağlar. Buna ek olarak, Güvenli DNS hizmeti de içeriyor ve bu da daha hızlı sayfa yükleme süresine neden oluyor.

Ek gizlilik için, diğerleri arasında başlık geliştirmeleri altında, kilitlenme raporlama ve performans verileri gönderme modülleri gibi önemli olmayan ögeleri kaldırır. Hafif Tor browser alternatifi olarak, Comodo IceDragon oldukça iyi çalışıyor.

Not: Comodo ayrıca, gizlilik odaklı diğer iki tarayıcıyı, yani Dragonand Chromodo’yu (her ikisi de Chromium’a dayalıdır) sunmaktadır. Bu tarayıcıların her ikisi de ücretsiz ve özellik kümesi, IceDragon ile özdeştir. Bazı özellikler arasında çerezlerin engellenmesi, devre dışı bırakılmış tarayıcı izleme ve bunun gibi şeyler bulunur

Platform Kullanılabilirlik: Windows 10, 8, 7, Vista ve XP

Ücretsiz

5-Yandex Browser

Rus İnternet devi (aynı zamanda adaşı olan) tarafından desteklenen Yandex Tarayıcı, sağlıklı bir demet özellik içeriyor. Açık kaynaklı Chromium projesini temel alır ve ilk başlatmada varsayılan arama motorunu (Google, Bing ve Yandex dışından) belirtmenizi sağlar.

Ancak hepsi bu kadar değil. Yandex Tarayıcı ayrıca, reklam engelleme, flaş devre dışı bırakma ve site itibar göstergesi gibi özellikler için bir dizi güvenlik artırıcı uzantıyla birlikte gelir.

Web siteleri Yandex’in kendi güvenlik sistemi ile de kontrol edilir; indirilen dosyalar Kaspersky anti-virüs ile taranır.

İşlemleri tamamlamak için turbo modu, yer imi yönetimi ve veri senkronizasyonu gibi özellikler bulunur. Özet olarak, Yandex Tarayıcı en iyi Tor tarayıcı alternatifi olmayabilir, ancak yine de iyi olmayı başarıyor.

Platform Kullanılabilirliği: Windows 10, 8 ve 7; Mac OS X; Linux (geliştirme aşamasında)

Ücretsiz

Yorumlar (0)

* Yorumların Onaylanması İçin Türkçe Yazım Kurallarına Dikkat Edin!

GÖNDER